in

Svetoznámy LGBTI muzikál Kinky Boots môžete sledovať zadarmo a online

Kinky Boots | Foto: Donald Gordon Theatre

Toto si nemôžete nechať ujsť! Legendárny teplý muzikál Kinky Boots od hudobníčky Cyndi Lauper bude počas víkendu voľne dostupný na Youtube

Ak neviete, čo sledovať v sobotu alebo nedeľu, tak už viete. Kinky Boots je počin z Broadway, ktorý miluje LGBTI komunita. „Americký muzikál ikonickej hudobníčky Cyndi Lauper patrí medzi divadelné skvosty posledných rokov. Príbeh vychádza z rovnomenného filmu z roku 2005 a spracováva tému stretnutia dvoch odlišných svetov – transrodovej umelkyne Loly a pragmatického heterosexuála Charlieho, nachádzajúceho sa práve v profesnej i osobnej kríze,” objasňuje divadelný vedec Karol Mišovic, ktorý nás na online premietanie upozornil.

„Muzikál ocenený až šiestimi cenami Tony, vrátane najlepšieho muzikálu roku 2013, ponúka skvelú hudobnú šou, silný tragikomický príbeh a jasný odkaz, že svet zmeníme len vtedy, keď sa zmeníme my sami. Na Broadwayi muzikál dosiahol 2 507 repríz a s rovnakým úspechom ho hrávali aj v Hamburgu či v Londýne,“ rozpráva s nadšením Karol. Ako vysvetlil, práve londýnske naštudovanie si budete môcť pozrieť na Youtube. Hlavnú postavu Charlieho  stvárnil Killian Donnelly, jedna z najväčších súčasných hviezd londýnskej muzikálovej scény.

Muzikál nájdete na linku nižšie.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Čo kúpiť teplým kamošom a kamoškám? Máme pre vás last minute tipy

Čo kúpiť teplým kamošom a kamoškám? Máme pre vás last minute tipy

Som lesba: Ako si nájsť frajerku?

Som lesba: Ako si nájsť frajerku?