in ,

Čo kúpiť teplým kamošom a kamoškám? Máme pre vás last minute tipy

John Lewis partners - Pop art rainbow

Vianoce sú stále bližšie a bližšie a okrem tepla domova je fajn potešiť svojich najmilších aj niečím pekným. Poradíme vám zopár darčekov pre tvoju queer rodinu. 

Album obľúbenej teplej ikony

Tento rok bol bohatý na hudbu od našich milovaných disco kráľovien. Vo výbave zanieteného milovníka pop music určite nesmie chýbať Dua Lipa – Future Nostalgia, Lady Gaga – Chromatica alebo Positions od Ariany Grande. Za spomenutie určite stoja aj Taylor Swift – Folklore, Sam Smith – Love Goes alebo aj Kylie Minogue – Disco. Ak máš v blízkosti queer osobu, ktorá rada rozširuje zbierku popových albumov, jeden z týchto kúskov jej isto zaručí úsmev na tvári.

Keď ponožky, tak dúhové

Vianoce bez ponožiek ani nie sú Vianoce. V detstve tak nenávidený darček, avšak čím sme starší, tým viac ich vieme oceniť. Tak prečo nedarovať nejaké štýlové a ešte aj slovenské? Fusakle predstavili svoju PRIDE kolekciu, v rámci ktorej majú aj cool tričká, kde si môžete pripnúť odznak, ktorý vás vystihuje! Je to jednoducho must have. A ak ste z Bratislavy, dobehnite v piatok večer do Tepláreň Café a môžete si ich rovno kúpiť tam.

Tak prečo nedarovať nejaké štýlové a ešte aj slovenské? Fusakle predstavili svoju PRIDE kolekciu

Homokniha

Vianoce, chill, nohy pod dekou a veľa času na čítanie. Kniha pod stromček je overená istota. Mnohí a mnohé z nás sa radi ponoria do príbehov, v ktorých hrdinovia zažívajú situácie nám dôverne známe. Kniha, s ktorou sa ľahko stotožníte, je Najdlhší deň Adama T. Rozpráva tragikomický príbeh mladého geja, ktorý zažíva krízu v práci aj vo vzťahu a ľahké to nemá ani s otcom – farárom.

Druhý tip na knihu je najmä pre baby. Titul sa volá Láska je láska a napísala ho slovenská autorka Daniela Slávik. Je to príjemné romantické čítanie o životoch dvoch žien, ktoré sa snažia spraviť si jasno v tom, čo naozaj chcú z hĺbky srdca a čo robia len preto, lebo sa to patrí.

Luxusný dúhový remienok 

Ulietavate si na technických vychytávkach a rozmyšľate, ako vytunovať svoje Apple watch?  Innocent store má príslušenstvo pre Apple produkty od výmyslu sveta, v ponuke nájdete aj takéto štýlové dúhové náramky pre Apple watch. Oslavovať svoju inakosť tak môžete aj na zápästí. Pekný darček, ktorý v sebe nesie aj jasný odkaz.

Innocent Rainbow Bracelet Apple Watch Band

Dopraj si slobodu s Andrew Christian

Spodná bielizeň značky Andrew Christian vám zaručí podporu vašich klenotov a zároveň zabraňuje poteniu, treniu a lepeniu. Boxerky sú anatomicky navrhnuté tak, aby zabezpečili dostatok priestoru aj pre tých viac obdarených. V zľave ich majú teraz aj na attractiv.sk.

Boxerky sú anatomicky navrhnuté tak, aby zabezpečili dostatok priestoru aj pre tých viac obdarených. V zľave ich majú teraz aj na attractiv.sk.

Kinky Vianoce

Lockdown, dlhé zimné večery, namiesto vyjedania chladničky si radšej dajte kardio s frajerom či frajerkou. Okoreniť svoje hry môžete vďaka erotickým pomôckam. Ich výhodou vlastne je, že si vystačíte aj sami. Rôzne parádne hračky a pomôcky nájdete na isexshop.sk.

Okoreniť svoje hry môžete vďaka erotickým pomôckam. Ich výhodou vlastne je, že si vystačíte aj sami. Rôzne parádne hračky a pomôcky nájdete na isexshop.sk.

Vianočný pozdrav od vymetača darkroomov

Daniel-Ryan Spaulding je známa postavička na berlínskej klubovej scéne. No jeho popularita rastie aj za hranicami Nemecka a je čoraz známejší. Daniel je komik a keďže tento rok dostáva kultúra zabrať, snaží sa ísť na to inou cestou. Za poplatok nahrá odkaz pre vášho kamoša či kamošku. Stačí mu poslať email a on sa už postará o personalizovaný odkaz pre svojho fanúšika alebo fanúšičku.

Čauky, Vianoce

A ešte máme pre vás jednu chuťovečku z našej produkcie. Zostalo nám ešte zopár Čauky tričiek. Stačí len dobehnúť v piatok večer do Tepláreň Café medzi 18.00 až 22.00 a k varenému vínu si môžete kúpiť aj toto cool tričko. Stojí 14 eur.

Čauky tričká queerslovakia.sk

Veríme, že sme vás aspoň trochu inšpirovali a svojim najbližším urobíte radosť. Nezabúdajte ale, že Vianoce sú hlavne o blízkosti a pohode. Tú môžete šíriť aj tak, že pomôžete druhým, napríklad podporou košického LGBTI centra Prizma alebo bratislavskej inPoradne.

Čo si myslíš o článku?

Dúhový Pride v Svidníku alebo v Trebišove? Makajú na tom LGBTI aktivisti

Dúhový Pride vo Svidníku alebo v Trebišove? Makajú na tom LGBTI aktivisti

Svetoznámy LGBTI muzikál Kinky Boots môžete sledovať zadarmo a online

Svetoznámy LGBTI muzikál Kinky Boots môžete sledovať zadarmo a online