in ,

Ako zistíš, že dievča, ktoré sa ti páči, je lesba?

U niektorých to vieš okamžite. Kratšie vlasy, dúhová vlajka na batohu, ale pri mnohých dievčatách to nie je na prvý pohľad až také jasné.

Ak sa ti páči dievča, o ktorom toho veľa nevieš a ani jej orientácia ti nie je úplne jasná, pomôcť môže tvoj gaydar (skratka z gay radar). V LGBTI komunite sa tým myslí intuícia, vďaka ktorej dokážeš na základe prvého dojmu odhadnúť niečiu orientáciu. Nejde o to premýšľať nad tým, či je alebo nie je hetero, ale skôr dať na prvý dojem a „čítať“ z jej vyžarovania. Samozrejme, že tvoj odhad nemusí byť správny, ale často prvý dojem neklame.

Aby si si bola istejšia a nepostupovala len čisto intuitívne, môžeš nazrieť na jej sociálne siete. Tie o každom z nás dosť prezradia. Máte spoločných priateľov, má v záujmoch niečo, čo svedčí o jej lesbickej alebo bi orientácii? Pozri sa, aké fotky zdieľa na Instagrame a čo lajkuje na Facebooku.

Ak sa dostanete do kontaktu a máš možnosť sa s ňou porozprávať, opýtaj sa jej na LGBTI seriály, filmy alebo knihy. Jej reakcia ti veľa napovie. Možno ani jeden zo seriálov nepozná, ale má prečítaných viac lesbických kníh ako ty.

Alebo sa môžeš opýtať na jej bývalé vzťahy. Ak sa zmieni o bývalej priateľke, je to jasné. Ak zmieni len chlapcov a všetko nasvedčuje tomu, že je hetero, pravdepodobne je len tvoje zbožné želanie, aby nebola.

Ďalšou z možností, ako zistiť o dievčati, ktoré sa ti páči, či je lesba, je položiť jej priamo, no zároveň taktne, otázku ohľadom jej orientácie. V úplne uvoľnenej konverzácii sa môžeš opýtať na to, či už mala dievča alebo randí len s chlapcami, prípadne vyoutovať sa a uvidíš ako zareaguje. Je to najpriamejší spôsob, ako zistiť, na čom si.

A čo tak úplne fungovať nemusí? Možno si myslíš, že jej flirtovanie je dobrým znamením. Nemusí to tak byť. Aj hetero dievčatá si rady zaflirtujú s inými dievčatami (trošku im to pošteklí ego), takže to nemusí nutne znamenať ich záujem.

Na túto tému natočil video aj známy lesbický pár Alexis & Lilian:

Chceli by ste spoznať príbehy lásky známych lesbických párov? Mrknite na tento článok a tiež na tento.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Zastal sa LGBTI ľudí a biskupi ho preto vyštvali. Príbeh Ondreja Prostredníka zachytil film Dreamer

Zastal sa LGBTI ľudí a biskupi ho preto vyštvali. Príbeh Ondreja Prostredníka zachytil film Dreamer

Spoznajte príbeh geja, ktorý žil s manželom v Luxembursku, no rozhodol sa vrátiť na Slovensko

Spoznajte príbeh geja, ktorý žil s manželom v Luxembursku, no rozhodol sa vrátiť na Slovensko