in ,

Slávne lesbické páry a ich príbehy lásky (2. časť)

Foto: Youtube

Lásku svojho života môžete stretnúť kdekoľvek. Na Twitteri, Instagrame alebo v rade pri pokladni. Presne to sa stalo aj niektorým známym lesbickým párom.

Ellen Page & Emma Portner

Ellen Page, herečka, ktorú poznáme z filmu Juno alebo ako Shadowcat z X-Menov, a jej manželka, tanečníčka a choreografka Emma Portner, sa zoznámili na sociálnej sieti Instagram. Emma Portner uverejňovala svoje tanečné videá každý deň a jedno z nich sa dostalo k Ellen Page. Tá ju ihneď kontaktovala.

Ellen Page považovala Portner už po pozretí prvého videa za veľmi talentovanú a myslí si to doteraz. Krátko nato sa začali spolu objavovať na akciách a ich spoločné fotky na sociálnych sieťach. Po šiestich mesiacoch od zverejnenia správy, že tvoria pár, sa vzali. Pre ich fanúšikov to bolo prekvapenie, ktoré Ellen oznámila fotografiou na sociálnych sieťach s komentárom: Nemôžem uveriť, že môžem túto úžasnú ženu nazvať svojou manželkou.

Cynthia Nixon & Christine Marinoni

Herečka Cynthia Nixon, ktorá je nám známa vďaka populárnemu seriálu Sex v meste, a jej manželka Christine Marinoni, aktivistka za práva LGBTI a advokátka, tvoria pár už 16 rokov. V roku 2012 sa vzali a majú spoločného syna Maxa a dve deti z predošlého manželstva Cynthie Nixon.

V rozhovore pre Stylist priznala Nixon, že Christine Marinoni je prvou ženoiu, do ktorej sa zamilovala. Ihneď po škole sa vydala za svoju dlhoročnú lásku a rozišli sa rok predtým ako stretla Marinoni. Otázky ohľadom svojej sexuálnej orientácie následne dostávala často, vyjadrila sa však, že všetkých považuje za bisexuálne orientovaných. Povedala aj, že do Marinoni sa zaľúbila ako do človeka, do nej celej a nemohla ju nechať odísť.

Sarah Paulson & Holland Taylor

Sarah Paulson a Holland Taylor sú dôkazom, že ani vekový rozdiel 32 rokov nemusí byť prekážkou. Prvý raz sa stretli pred 15 rokmi, no každá z nich v tom čase mala iný vzťah. Až o 10 rokov neskôr medzi nimi preskočila iskra, potom ako sa prepojili na sociálnej sieti Twitter. Krátko nato oznámila Holland Taylor v rozhovore, že chodí s  mladšou ženou. O koho ide, však ešte neprezradila.

Na verejnosť so svojím vzťahom vyšli v decembri toho istého roka, keď šli na premiéru Ripcord ako pár. V marci nasledujúceho roka 2016 prehovorila Sarah Paulson otvorene o ich partnerstve. Povedala, že jej vzťahy nikdy neboli konvenčné a že ak by sa mala rozhodnúť a vybrať si podľa očakávaní spoločnosti, necítila by sa slobodná, a to si urobiť nechcela. Do Holland Taylor sa zaľúbila a je šťastná, že môže byť jej partnerkou.

Počas spoločných piatich rokov sa stretli s kritikou a nepochopením svojho vzťahu práve pre vekový rozdiel. Na margo toho sa však Holland Taylor minulý rok vyjadrila, že to ona si vyberá, ku komu bude patriť, a na veku nezáleží.

Jodie Foster & Alexandra Hedison

Herečka Jodie Foster a fotografka Alexandra Hedison spolu začali randiť v roku 2013. Po pár mesiacoch sa ich vzťah stal verejne známym. V tom období ich aj odfotografovali na seminári spoločnosti Fox Studio a následne na večeri s priateľmi. Na fotkách bolo vidieť, že sú do seba naozaj zamilované. Spoločné „áno“ si povedali na jar 2014 a stále tvoria jeden z najznámejších lesbických párov.

Jodie Foster pred manželstvom s Alexandrou Hedison žila 16 rokov so Cydney Bernardovou a spoločne vychovávali dve deti. Alexandra Hedison mala 4-ročný vzťah s Ellen DeGeneres. Obe si však zakladajú na svojom súkromí a veľa podrobností z ich partnerského života sa na stránkach magazínov nedočítame.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?