in ,

Som gay? Nie som gay? A existuje vôbec nejaký gay test, ako to zistiť?

Foto: Michael de Groot/Pixabay

U každého z nás v istom momente života zaznela otázka: Som gay? Alebo som bisexuál? Alebo hetero? U niekoho skôr a u niekoho neskôr. Je to veľmi dôležitý okamih v živote človeka, kedy skúma svoju identitu a sexualitu. Mnohí z nás s tým na začiatku bojovali a ničomu poriadne nerozumeli. Skúšali hľadať v médiách a na internete, či sú tu takí, ako sú oni sami.

V spojení so slovom gay sa na Slovensku veľmi často hľadá na internete práve slovo test. Je teda zrejmé, že mnoho ľudí si kladie otázku, ako to vlastne je s ich orientáciou. Alebo na druhej strane chcú zistiť, či chalan, ktorý sa im páči, je teplý. Dúfajú, že niekoľko šikovných otázok či charakteristík pomôže zistiť sexuálne a romantické preferencie. My sme dali dokopy pár veci, ktoré by mohli pomôcť odhaliť, či v tvojom alebo v jeho srdci alebo boxerkách veje dúhová zástava.

Veľa spoločných kamarátov z dúhovej komunity

Ak s niekým zdieľaš až podozrivo veľa queer priateľov na Facebooku, tak je to dosť veľký indikátor toho, že aj on je gay. Ešte stále to tak ale nemusí byť na 100 %. Možno je iba gay friendly heterák, ktorý si je istý svojou sexualitou a má veľa kamošov v gay komunite. Obrázok dolu je malá ukážka, kde som vybral troch mojich kamošov z Facebooku. Je teda jasné, ako sú karty rozdané.

Posadnutosť popovou ikonou

Šanca, že je niekto gay, je takmer stopercentná, ak dotyčná osoba miluje aspoň jednu z nasledujúcich pop ikon: Cher, Madonna, Lady Gaga, Britney Spears, Mariah Carey,  Beyoncé, Kylie Minogue, Nicki Minaj, Ariana Grande, Kim Petras, Rihanna, Miley Cyrus. Ešte stále to nie je isté, ale takmer každodenné zdielanie ich hudby či fotiek, je pekne veľký dôkaz. Návštevy ich koncertov sa už takmer rovnajú vyveseniu dúhovej vlajky z okna.

Instagram plný namakaných borcov a interiérového dizajnu

Kombinácia oboch sa nevylučuje. Ale ktovie, možno je iba posadnutý fitness a peknými interiérmi. Pridaj k tomu ale lajknuté fotky drag queens a si opäť bližšie k vnútornej istote.

Rýchla chôdza

Neviem to vedecky dokázať, ale z nejakého dôvodu gayovia proste chodia rýchlejšie. Sledujem to u všetkých mojich dúhových kamošov. No paradoxne, aj tak vždy meškajú.

Pitie ľadovej kávy

Dostávame sa k dôvodu vyššie spomínaného meškania. Posadnutosť týmto nápojom je nevysvetliteľná a je úplne jedno, či je leto alebo zima. Je to palivo potrebné k fungovaniu. Viac ti vysvetlí šarmantý Rob z Gay Science.

Neobvyklé sedenie

Z nejakého dôvodu je obyčajné sedenie pre gayov nedosiahnuteľné. Prevesená noha cez druhú nohu, prekrížené nohy, prevísajúca noha o opierku ruky a iné zvláštne pózy sú jednoducho pre gaya prirodzené.

Zmena farby vlasov na blond

Nové vlasy rovná sa nové ja! Toto si povie každý gay po ťažkom rozchode, zmene práce alebo po presťahovaní sa. Je to rituál, ktorý symbolizuje novú éru a čistý štít. Posvätný moment pokrytia hlavy peroxidom je veľmi silná emocionálna skúška. Nesnaž sa takúto osobu naštvať!

Tento článok treba brať samozrejme s istou nadsázkou a humorom. Je potrebné si uvedomiť, že cesta sebapoznania je pre každého iná. Objavovať samého seba netreba cez šablóny, vzorce a stereotypy. Základ je úprimný rozhovor so sebou samým. Dovoliť si myslieť, objavovať, byť zvedavý, pýtať sa. Pomocnú ruku vám radi podajú aj v komunitných poradenských centrách Prizma a InPoradňa

Ak získate zdravé sebavedomie a kontakt s vlastnou identitou, veľmi vám to pomôže aj pri spoznávaní druhých. Niekedy stačí kombinácia úprimnosti, slušnosti a zvedavosti, aby ste sa zblížili s inými ľuďmi. Každopádne, každý z nás je iný a jedinečný a iba ozajstná úprimnosť k samému sebe nám zaručí kvalitný a spokojný život.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?