in

Horúce hity pre queer komunitu, ktoré patria do vášho letného playlistu

Snímka z klipu Rush od Troya Sivana

Leto je v plnom prúde a my vám prinášame tie najväčšie a najhorúcejšie letné hity a videoklipy. 

Troye Sivan – Rush

Na návrat Troya Sivana sme čakali dlho, no určite to stálo za to. Jeho nový singel Rush je svieži teplý letný hit s ešte teplejším videoklipom.

Kim Petras & Nicki Minaj – Alone

Trans ikona Kim Petras sa spojila so samotnou kráľovnou rapu Nicki Minaj. Alone sampluje tanečný hit Better Off Alone z roku 1999 a Kim s Nicki mu dodávajú všetko, čo queers potrebujú.

Vojtik – Detviansky sen

Vo vašom letnom playliste nemôže samozrejme chýbať slovenská ikona, Vojtik. Okrem skladby Detviansky sen si nezabudnite vypočuť aj jeho nové EP Kvety z Podpoľania

Kylie Minogue – Padam Padam

Kylie je ikona LGBTI+ komunity od začiatku kariéry. Nesklamala nás ani toto leto a dopriala nám jej najväčší hit za posledné roky.

will.i.am, Britney Spears – Mind Your Business

Ide o jednu z najčudnejších piesní, čo som v poslednej dobe počul. Ale je to taktiež pieseň, ktorá sa vám vyryje do pamäti a budete si je spievať celé leto. Britney podporujeme za každých okolností!

Nicki Minaj & Ice Spice – Barbie World

Toto leto neuniknete filmu Barbie. Vyšiel taktiež aj skvelý soundtrack, s piesňami od queer ikon ako Dua Lipa, Charli XCX či Sam Smith. Najchytľavejšou skladbou je ale Barbie World, ktorá sampluje hit Barbie Girl od Aqua.

Janelle Monáe – Lipstick Lover

Webový magazín The Guardian nazval nový výtvor od Janelle Monáe bezpodmienečne queer reggae songom, vhodným na leto. Sami by sme to lepšie nenapísali.

Olivia Rodrigo – Vampire

Na svoje si prídu aj smutní a melancholickí queer ľudia. Kráľovná zlomených srdcí, Olivia Rodrigo, totižto predstavila debutovú skladbu z jej nového albumu.

Sam Smith, Madonna – Vulgar

Nebinárna ikona Sam Smith pokračujú v ich slobodnom sexuálnom sebavyjadrovaní. K novému singlu si prizvali samotnú kráľovnú popu Madonnu.

Vincint – Romance

Spevák nazval skladbu ako ódu na popové divy zo začiatku 21. storočia. Pieseň dopĺňa skvelý videoklip, v ktorom sa objavili queer celebrity ako Gus Kenworthy či Kerri Colby.

Rosalía – Tuya

Španielska speváčka Rosalía si v posledných rokoch získala srdcia queer komunity. Sme rozhodne pripravení a zvedaví na jej novú éru.

Dixon Dallas – Good Lookin‘

Myslím si, že nikto nedúfal, že sa toto leto dočkáme country pesničky s explicitným textom o gej sexe. Ale možné je aj nemožné.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?