in ,

Som lesba: Ako si nájsť frajerku?

Foto: Pixabay

Hovorí sa, že náhody neexistujú, ale ak si tú svoju vysnívanú ešte nestretla „náhodne“, môžeš tomu trošku dopomôcť.

Síce máme možnosti zoznamovania sa aktuálne trošku obmedzené, no stále je plno príležitostí, kde môžeš stretnúť ženu svojmu srdcu blízku.

Online zoznamky

Zoznámiť sa online je asi number 1 medzi spôsobmi zoznamovania sa počas pandémie.  Prostredníctvom lesbických zoznamiek (Her, Scissrr, Lesly či Igirls) dokážeš nájsť dievča z rovnakého mesta alebo svojho okolia, s podobnými záujmami, s ktorou si padnete do oka natoľko, že konverzácie budú čoraz intenzívnejšie a ktovie…. možno práve tam narazíš na svoju budúcu partnerku.

Instagram

Skvelou „zoznamkou“ môže byť aj Instagram, aj keď sa ti to na prvý pohľad nezdá. Aj tam  nájdeš plno nezadaných lesieb. Pozri si slovenské a české hashtagy, instagramové kontá webov a LGBTI magazínov alebo blogov, ktoré sleduješ. Určite v tomto množstve profilov objavíš ženu, ktorú budeš chcieť osloviť.

Dobrovoľníctvo

Svoju budúcu môžeš stretnúť aj pri dobrovoľníčení. Poznám páry, ktoré sa takto našli a klape im to. Podobný zámer pomôcť dobrej veci a sympatie dokážu urobiť veľa. Dobrovoľníctvo nie je len o nezištnej pomoci a získaní nových skúseností, ale vďaka tomu môžeš spoznať nových ľudí.

LGBTI eventy

Veľmi ľahko sa dokážeš zoznámiť na LGBTI eventoch, (ak to bude možné) poď na Pride, vyraz do Tepláreň Café, na queer predstavenie  alebo výstavu fotografií. Práve na týchto miestach, kde je vyššia koncentrácia ľudí z teplej komunity, môžeš stretnúť svoju lásku.

Pride Košice
Pride Košice

Priatelia a priateľky priateľov

Zoznámiť ťa s niekým môžu aj tvoji kamaráti a kamarátky, stačí im dať vedieť, že si takejto forme zoznámenia otvorená. Výhodou je aj to, že vás obe určite aspoň trochu poznajú a vedia, či máte čosi spoločné alebo dokonca, že sa k sebe perfektne hodíte.

A čo robiť, keď si ju už našla a na tvoje pozvanie povedala áno?

Vezmi ju niekam, kde vám bude obom príjemne, snaž sa nič nepredstierať a nerobiť zo seba niekoho, kým nie si (nefunguje to) a buď úprimná. Ak vzájomné sympatie pretrvajú, si na dobrej ceste. A v prípade, že nie, môžu sa z vás stať kamarátky.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Svetoznámy LGBTI muzikál Kinky Boots môžete sledovať zadarmo a online

Svetoznámy LGBTI muzikál Kinky Boots môžete sledovať zadarmo a online

Najteplejšie piesne do vášho vianočného playlistu

Najteplejšie piesne do vášho vianočného playlistu