in ,

Pupuš, babský pupok, mužatka? Nechajte sa uraziť Do Sto Slov

Foto: Unsplash.com/Andre Hunter

Akými urážkami vás pravidelne častovali pre vašu orientáciu či rodovú identitu? Túto otázku sme vám položili v našej FB skupine Tepláreň. Okrem tých, ktoré sa vyskytovali frekventovane, sa objavili aj skutočné perly. Keďže urážky najlepšie neutralizujeme tým, že sa nad nimi zasmejeme, prečítajte si ich v krátkych poviedkach Do Sto Slov.

Projekt Do Sto Slov mnohí a mnohé poznáte z Tep La Ren Cabaretu. V prvej polovici spolu s moderátorom Radostar pýtame od vás päť slovíčok. Potom sa odpracem kdesi do rohu medzi vás, aby som s použitím piatich hesiel napísal plnotučný príbeh s maximálnym rozsahom sto slov. V druhej časti vám ho aj s menším divadlom servírujem.

Teploš, teplejšie, buzerant

V Teplárni som teda zisťoval od vás, čím iným vás častovali okrem tradičných teplošov, pupušov, buzien, fajčihúb alebo buzerantov. Medzi gejmi sa veľkej popularite „tešil“ babský alebo dievčenský pupok. Sprvu som nerozumel, vysvetlili ste však, že pupkom, teda stredom sveta, nežnejšieho pohlavia je chlapec, ktorý s nimi trávi najviac času. Nech! Spojenectvá treba budovať v zárodkoch.

Okrem toho odzneli všetky narážky na teploty čoraz vyšších stupňov. Lietali prihriati aj hrianky či žiadosti o zohrievanie alebo prehrievanie vnútornej teploty. Osobitou kategóriou je „ružový peugeot“, ku ktorého významu sme sa ani spoločnými silami nedopracovali. Nesmierne pobavil aj „kukuč“.

Pupuš, babský pupok, mužatka? Nechajte sa uraziť Do Sto Slov

„Zvykli sa ma na základnej škole pýtať, či majú chodiť zadkom opretí o stenu. Plus tam boli narážky spojené s mojim etnikom a to typu: to je spojenie, cigáň a buzerant,“ posťažoval sa zas o svojom dvojjedinom „prehrešku“ Ján.

Ak by lesby nedajbože zabudli, že sú lesby…

Do diskusie prispeli aj ženy. Transorodovú dídžejku Matiu prezývajú žrebec, ale iní to vyrovnávajú aj bohyňou. Zábudlivé lesby oboznamujú s tým, že sú lesby, pokrikom „lesba“. Vskutku nápaditá urážka! Vyskytne sa aj zaradenie medzi kamionistky a traktoristky. Fascinujúce je, ako neraz slovenčinársky zlyhávajúci našinec dokáže nájsť hneď niekoľko synonymických nadávok, ak chce uraziť ženu, ktorá je na ženy. Nalistuje k mužatke, mužnule, ale aj štire. Všetko sú to pomenovania pre obojpohlavné tvory.

Pre pripomienku, že nadávky sú len slová, ktorým možno meniť významy, som vytvoril dve dostoslovné „pomsty“. Použite podľa chute. 🙂

PRIZNANIE

Jozef bol gej. Napriek tomu nemal problém odpracovať šichtu v autoservise. Nebolo mu však všetko jedno. Chlapi boli, akí boli. Väčšinu času teda len mĺkvo odpočúval dialógy:

„… áále veď to je len Honduras,“ hlesol jeden. Chrbtom otočený Jozef len diskriminovane zatínal päste, zatiaľ čo chlapina listovala v dovolenkovom katalógu. 

Inokedy zas: „Pozri na ten babský pupok!“ zahučal niekto od televízora, keď Jožo spozornel na fajčiarskej s babami.

„Poď sem, ty jedna hrianka,“ ozvalo sa a Jožo so slzou v oku takmer poslúchol. Nakoniec sa ukázalo, že kolega neustrážil prílohu.

Postupne budované napätie nezvládal. V strede dňa zakričal pred všetkými: „Tak som buzerant, a čo?!“Zrazu mu pípla notifikácia na mobile: Víla Análka (tri metre od vás) vám posiela správu.

LEN ŽENA VIE

„Položila som si otázku: Kam ma cesty povedú, keď sa poddám,“ znela Alžbeta filozoficky vo svojej hlave. Navonok bola kamioňáčka, keďže sedela za volantom veľkého TIRu. Od rozchodu s Lacom stratila o sebe akýkoľvek prehľad. Svoju primárnu funkciu – vyzerať dobre pre potenciálneho samca – zanedbáva, a tak by mala čo najčastejšie počúvať prezývku „mužatka“. Heterosexuálne legendy hovoria, že iba tak možno štiru premeniť na plnohodnotnú perlorodku. Jedine vulgárnymi pokrikmi nadržaného speneného žrebca zabránia záhube zženštiny a nástupu rodu mužnula. „Lebo. Len. Žena. Vie…” hovorila, kým doslova otrieskala Lacovi o hlavu jeho povestné „potrebuješ len dobre vyšukať.“

#DoStoSlov


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Legendárne trans bojovníčky za práva LGBTI komunity: Marsha P. Johnson a Sylvia Rivera

Legendárne trans bojovníčky za práva LGBTI komunity: Marsha P. Johnson a Sylvia Rivera

Sestre povedal, že mať HIV je lepšie ako cukrovku. Testujeme však málo...

Sestre povedal, že mať HIV je lepšie ako cukrovku. Testujeme však málo…