in ,

Homofóbne útoky, rozhovory o coming-oute, lesbické filmy, to sú témy, ktoré vami pohli

Foto: Pixabay

Prinášame vám články, ktoré v predošlom roku medzi vami najviac rezonovali.  

Najväčšiu pozornosť upútal článok o homofóbnom útoku v centre Bratislavy. Keď sme o téme napísali, zareagovali aj ďalšie média, ktoré taktiež priniesli správu o tomto smutnom incidente. Na jednej strane sme radi, že tento útok nezostal prehliadnutý ako mnohé ďalšie podobné. Oceňujeme, že mnohé známe osobnosti na to reagovali a podobnú agresiu okamžite odsúdili a žiadali nápravu. 

Na druhej strane sme však cítili značné pohoršenie, keď sme videli, akú odozvu vyvolalo v spoločnosti, keď o speváčke Sime nevhodne žartovali dvaja komentátori na Twitteri. Kým táto kauza si zaslúžila dokonca mimoriadne vysielanie v RTVS, útok teleskopickou tyčou televízia nepovažovala za hodný pozornosti. Komentár, ktorý upozorňuje na dvojaký meter v spoločnosti, sa rovnako dostal medzi najčítanejšie články. 

Veríme, že na Slovensku bude mať raz ľudský život rovnakú váhu, či už ste kresťan alebo gej… Dúfame, že to nezájde do takých krajností, ako sa stalo na jar v Lotyšsku, aby mnohí u nás konečne otvorili oči. Článok o upálenom gejskom zdravotníkovi v Lotyšsku vyvolal u vás  zdesenie. 

Veľkého ohlasu sa však dočkali aj články, ktoré naopak priniesli nádej a povzbudenie. Rozhovor s vrcholovým manažérom, ktorý je aj out aj v práci, patril medzi ne. Rovnako aj rozhovor s hercom, ktorý otvorene rozpráva o svojej orientácii a prezradil tiež, či sníva o svadbe so svojim partnerom. 

Veľmi živo ste reagovali aj na články s tipmi na filmy, špeciálne na tie lesbické snímky. Zaujali vás taktiež známe lesby youtuberky, ktoré sa oplatí sledovať. A tisíce videní mal aj článok, kde sme dali tipy, ako možno zistiť, či dievča, ktoré sa ti páči, je lesba.

A v neposlednom rade dodáme, že obrovský záujem ste mali aj o náš kalendár s prehľadom teplých podujatí. Nateraz je tam toho skromnejšie, ale dúfame, že už čoskoro bude po lockdowne a bude tam opäť množstvo podujatí.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Namiesto hádzania sa o zem je načase pochopiť, že sme súčasťou sveta

Namiesto hádzania sa o zem je načase pochopiť, že sme súčasťou sveta

Keď iní rozoberajú sex, ona sa cíti, ako keby sledovala program na Discovery Channel. Aké je prežívanie asexuálov?

Keď iní rozoberajú sex, ona sa cíti, ako keby sledovala program na Discovery Channel. Aké je prežívanie asexuálov?