in ,

Vianoce sú tu a s nimi aj odporúčania na queer sviatočné filmy a seriály

Christmas on Cherry Lane, foto Hallmark

Aj queer ľudia si zaslúžia klišé vianočné filmy! I tieto vianočné sviatky vám prinášame deväť nových tipov na vianočné filmy a seriály. Odporúčania z minulých rokov si môžete prečítať na týchto troch odkazoch

Christmas at the Ranch (2021)

Maklérka Haley, ktorú vychovala stará mama, sa po smrti rodičov roky nevrátila na rodinný ranč v Nashville. Tento rok ju však povolal brat Charles v zúfalej snahe zachrániť milovaný pozemok pred bankou. Keď tesne pred Vianocami neochotne príde, jej zoznámenie s Kate nedopadne najšťastnejšie. Musia však odložiť nezhody a spojiť sa, aby zachránili statok… a možno zistili, že láska sa nenájde vždy tam, kde ju očakávate.

Christmas on Cherry Lane (2023)

Cez sviatky prežijú tri páry v rôznych etapách života významné životné zlomy. Mladý pár sa pripravuje na privítanie prvého dieťaťa. Osamelo žijúca žena sa rozhodne začať novú kapitolu života so svojím snúbencom. A v príbehu sa objaví aj pár, ktorý dostane nečakanú možnosť rozšíriť na Štedrý večer svoju rodinu.

Friends & Family Christmas (2023)

Fotografka Dani je nesmierne preťažená vianočnými udalosťami a aj nečakanou návštevou rodičov. Požiada právničku Ameliu, aby predstierala, že je jej partnerka. Vyzerá to ako perfektný plán, až kým medzi nimi nevzniknú skutočné romantické city.

A Holiday I Do (2023)

Slobodná matka Jane vychováva svoju 10-ročnú dcéru Lexi a popritom od smrti otca spravuje rodinnú konskú farmu. Všetko drží pohromade vďaka podpore mamy. Keď súhlasí s tým, že bude svedkyňou na vianočnej svadbe svojho najlepšieho kamaráta, začnú sa emóciami nabité sviatky plné problémov. Všetko sa ešte skomplikuje a naberie na obrátkach, keď to zaiskrí medzi ňou a svadobnou plánovačkou. S blížiacim sa veľkým dňom bude Jane potrebovať trochu vianočného kúzla, aby nielen upratala neporiadok, ktorý narobila, ale aj zachránila rodinnú farmu.

Smiley (2022)

Alex má zlomené srdce. Svoje nádeje vkladal do chlapíka, ktorý ho po niekoľkých týždňoch ghostol. Vezme telefón a začne žiadať vysvetlenie hlasovou správou, ktorá bude mať tie najneočakávanejšie následky… pretože ju nakoniec omylom pošle Brunovi, ktorého vôbec nepozná. Táto nevinná chyba je prvou v reťazci udalostí, ktoré navždy zmenia Alexovi a Brunovi život. Osemdielny gejský seriál odohrávajúci sa počas vianočných sviatkov.

Looking for Her (2022)

Taylor je workoholička a v jej spoločenskom živote sa toho veľa nedeje. Olive je ctižiadostivá herečka, ktorá má finančné problémy. Blížia sa sviatky a Taylor pozve otec domov na Vianoce, pretože by sa konečne chcel zoznámiť s jej priateľkou. Súhlasí s návštevou, no je tu problém: Taylor sa s priateľkou nedávno rozišla. Nechce, aby jej rodina vedela, že jej vzťah zlyhal, preto sa rozhodne niekoho najať ako svoju partnerku. V hre osudu náhodou natrafí práve na Olive, ktorá na túto „prácu“ za štedrú odmenu kývne. Na prázdniny mieria do domu Tayloriných rodičov a musia všetkých presvedčiť, že sú v romantickom vzťahu.

Shared Rooms (2016)

Tri príbehy o homosexuálnych pároch, ktoré našli zmysel života. Manželský pár sa ujme dospievajúceho príbuzného, ktorého jeho rodičia vyhodili, keď zistili, že je gej. Dvaja spolubývajúci sú nútení celý týždeň spať v jednej posteli. Posledný príbeh je o dvoch mužoch, ktorí hľadajú iba rýchly úlet.

RuPaul’s Drag Race Holi-slay Spectacular (2018)

Nejde o film, ale o špeciálnu vianočnú epizódu reality súťaže RuPaul’s Drag Race. Osem obľúbených drag queens súťažilo o titul „prvá americká Drag Race Xmas kráľovná“. Vianočné súťažiace mali za úlohu lip syncovať originálnu sviatočnú hudbu z RuPaulových vianočných albumov. V tejto epizóde súťažili Eureka, Jasmine Masters, Kim Chi, Latrice Royale, Mayhem Miller, Shangela, Sonique a Trixie Mattel.

Bohémi (Rent, 2005)

Ak máte náladu na niečo pochmúrnejšie, určite si pozrite legendárny muzikál Bohémi. V tomto muzikáli odohrávajúcom sa na úsvite 90. rokov zápasí skupina Newyorčanov so svojou kariérou, milostným životom a dôsledkami epidémie AIDS na komunitu. Ctižiadostivý filmár Mark a HIV-pozitívny hudobník Roger sa snažia získať peniaze na zaplatenie nájmu svojmu prenajímateľovi. Ich priateľ Tom sa medzitým zaľúbil do Angela, ktorý pomaly umiera na AIDS.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?