in ,

Slovenský queer Instagram: Zasmejte sa s teplými meme stránkami aj s Ferom Joke

Potrebujete sa v týchto dňoch na niečom poriadne pobaviť? V ďalšom článku o slovenskom teplom Instagrame vám prinášame zábavné stránky, ktoré pošteklia vašu bránicu!

LGBT Slovensko

Táto meme stránka prináša mnoho humoru o súčasnej situácii na Slovensku a aj insajderské vtipy z teplej komunity. Na jednej strane tu nájdete vtipné memes o rodinných vzťahoch či comingoute, ale profil si zgustne aj na podivnostiach spoločenského diania na Slovensku, a šťavnatou kritikou nešetrí ani homofóbnu cirkev.

Sugar Daddy z Miletičky

Moja najobľúbenejšia slovenská meme stránka Sugar Daddy z Miletičky sa prezentuje ako najteplejšia stránka na Slovensku. A úprimne, je to tak! Nájdete na nej veľké množstvo vtipných narážok na Grindr kultúru a sarkastické memes o sexuálnom živote mladých bratislavských twinkov.

Queen z Pereša

Povedzme si to tak, ako to je. Nora Mojsejová je jedna z najväčších slovenských gej ikon. Queen z Pereša patrí medzi najsledovanejšie slovenské meme stránky na Instagrame. Samozrejme, nejde o osobný účet Nory Mojsejovej (aj keď ten sa určite oplatí tiež sledovať), ale iba o meme stránku komentujúcu súčasnú pandemickú situáciu či ironický pohľad na témy blízke mladým ľuďom. A to všetko s vtipným komentárom Nory.

Fero Joke

Absolútna ikona nie len queer komunity, internetový komik Fero Joke momentálne vystupuje v televíznej šou Tvoja tvár znie povedome. No ľudia si ho zamilovali vďaka jeho skvelým instagramovým videám. Paroduje v nich rôzne reklamy a slovenské aj zahraničné celebrity. Najznámejšia je jeho postava Maja, vtipná dedinská žena, ktorú máme všetci z nás v reálnom živote.

Teplá zateplí

Veľmi sarkastická a ironická gay meme stránka, ktorá veľmi vtipne kritizuje gej komunitu. Memes sa venujú promiskuitnému sexuálnemu životu mužov a gej stereotypom, mnohé posty sú naozaj juicy.

Boozney

Ak sa chcete zasmiať na realistickom pohľade na mládež a dospelých na Slovensku, Boozney je rozhodne stránka, ktorú by ste mali sledovať. Vo svojich memes používa videá a fotky zo známych filmov a seriálov, ktoré perfektne vystihujú vtipné pointy, často reagujúce na queer komunitu.

Gamča LGBT klub

Okrem typických memes a humoru nájdete na tomto účte tipy na filmy, seriály a hudbu s queer témou. Niekedy sa taktiež snaží vtipným spôsobom poukázať na súčasné dianie vo svete a LGBTI zvyky a stereotypy.

Ak by ste chceli mať prehľad o IG profiloch LGBTI organizácií, tak ich nájdete v tomto článku. Teplú kultúru môžete sledovať zasa vďaka týmto profilom.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Ak si chceš užiť posteľné dobrodružstvá, tak by si nemal zanedbávať ani dôveru, úprimnosť či kondičku

Ak si chceš užiť posteľné dobrodružstvá, tak by si nemal zanedbávať ani dôveru, úprimnosť či kondičku

Ako vyzerala homo scéna na Slovensku v divokých 90. rokoch? Máme unikátne fotky!

Ako vyzerala homo scéna na Slovensku v divokých 90. rokoch? Máme unikátne fotky!