in ,

Slovenský queer Instagram: Kam za teplou kultúrou?

Slovenské LGBTI organizácie a ich profily na Instagrame sme vám predstavili v predošlom článku. Tentokrát vám prinášame prehľad profilov s teplou kultúrou.

Queer Slovakia

Najprv by sme si prihriali vlastnú teplú polievočku. Queer Slovakia reprezentuje krajinu nekonečných možností pre každého, kto patrí do LGBTI komunity alebo sa s ňou priatelí. Pomôže vám objaviť tento svet plný príbehov a pestrosti. Vďaka on-line magazínu budete mať prehľad o svetových udalostiach, spoločenských témach, zaujímavých ľuďoch, hudbe, filme a divadle. Na Instagrame Queer Slovakia postujeme denne zaujímavý obsah.

Filmový festival inakosti

Sme si istí, že sa mnohí slovenskí LGBTI ľudia tešia na každý október. Koná sa vtedy totiž jediný slovenský filmový festival pre lesby, gejov, bisexuálnych, transrodových a intersexuálnych ľudí, ich rodičov, deti a priateľov. FFi je kultúrnou a osvetovou aktivitou, ktorá je zameraná na zvyšovanie informovanosti širokej verejnosti o živote LGBTI ľudí. Snaží sa prispieť k eliminácii homofóbnych a xenofóbnych postojov v spoločnosti, poskytnúť LGBTI osobám kultúrno-spoločenský rámec pre sebapoznávanie. Napriek tomu, že nám minulý rok premietanie v kinách pokazila pandémia, pevne veríme, že sa tento rok stretneme osobne už na 15. ročníku.

Dúhový rok

Dúhový rok je platforma, ktorá sa venuje životom, kultúre a právam LGBTI ľudí na Slovensku. Zviditeľňuje queer osoby v spoločnosti a zlepšuje ich postavenie medzi bežnými ľuďmi. Na ich Instagrame sa dozviete o ich kultúrnych podujatiach a o aktuálnych dieloch podcastu Teplá vlna.

Magazín QYS

Queer Youth Slovakia alebo skrátene QYS je tlačený a online magazín, ktorého hlavným cieľom je prinášať vecné, objektívne a pútavé informácie, nové pohľady a zaujímavosti z oblasti queer kultúry, vedy a života. Určený je pre LGBTI ľudí na Slovensku a pre každého, koho zaujíma nezávislé umenie a príbehy.

Nomantinels divadlo

Nomantinels je slovenské LGBTI divadlo, ktoré sa zaoberá témami rodu, pohlavia, rodovej rovnosti, potláčania rodových stereotypov a bojom proti diskriminácii a násiliu na ženách. Na ich Instagrame sa dozviete viac o ich reportoári či plánovaných online premierách.

Drama Queer

Divadelný festival Drama Queer chce prostredníctvom prehliadky divadelných inscenácií s dúhovou tematikou rozprávať a zviditeľniť životy LGBTI ľudí v spoločnosti. Chce zmierniť homofóbiu/transfóbiu/bifóbiu, ktorá v súčasnosti naberá opäť na obrátkach. Snaží sa vytvoriť priestor pre novú formu queer divadla, pre ľudí, ktorí boli predtým neexistujúci, neviditeľní a hľadajú miesto pre svoju identitu.

Action Sisters

Ak dostanete po lockdowne chuť pozrieť si poriadnu drag queen šou, odporúčame vám Action Sisters. Ide o banskobystrickú skupinu, ktorá sa venuje kabaretu, travesty show a ponúka taktiež kompletný párty servis.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Ako vám zmení život, keď sa konečne naučíte pomenovať, kým ste...

Ako vám zmení život, keď sa konečne naučíte pomenovať, kým ste…

V časoch, keď drag queens neboli vítané často ani v gejkluboch, prichádza na scénu RuPaul!

V časoch, keď drag queens neboli vítané často ani v gejkluboch, prichádza na scénu RuPaul!