in ,

Slovenský queer Instagram: objavte LGBTI organizácie

Na Instagrame sa roztrhlo vrece s profilmi queer užívateľov a osobností, teplou kultúrou, humorom a združeniami. V tomto článku vás chceme zoznámiť so slovenskými LGBTI organizáciami, ktoré môžete sledovať na tejto populárnej sociálnej sieti. A nezabudnite dať follow aj nášmu profilu

Tepláreň

Nebyť karantény, tak má určite veľa z nás chuť po víkendoch vystrájať. Ak po pandémii budete premýšľať, kam za zábavou, tak sledujte Instagram Teplárne, kde nájdete všetky dôležité informácie a aj fotky z párties.

Iniciatíva Inakosť

Naše najväčšie teplé združenie spája ľudí a organizácie, ktoré hľadajú riešenia na zlepšenie života LGBTI osôb, aby boli plnohodnotnou súčasťou svojich rodín, pracovných a školských kolektívov, miestnych spoločenstiev, cirkví a celej slovenskej spoločnosti. Na ich Instagrame sa dozviete o všetkých aktuálnych veciach dotýkajúcich sa LGBTI ľudí na Slovensku a aj po celom svete.

Dúhový PRIDE Bratislava

Bratislavský PRIDE podporuje viditeľnosť dúhovej komunity na Slovensku v ich plnej rozmanitosti. Ich Instagram prináša aktuálne informácie o pripravovanom ročníku.

PRIDE Košice

Veľmi aktívny je aj Instagram košického dúhového festivalu, ktorý takmer denne informuje o živote queer komunity nielen na východnom Slovensku.

Inokraj

Ak by ste chceli vedieť, čo nové okolo PRIDE festivalu v Banskej Bystrici, tak odporúčame lajknúť profil Inokraja.

Dúhové rodiny

Cieľom združenia je prispieť k rovnosti, bezpečiu a prijatiu v spoločnosti pre existujúce alebo budúce dúhové rodiny žijúce na Slovensku. Organizuje stretnutia, zapája sa do verejných diskusií a spája LGBTI ľudí, ktorí tvoria alebo túžia tvoriť rodinu. Nazrieť do ich života môžete vďaka ich Instagramu.

SIGNUM – Dúhoví kresťania

Komunita kresťanov, ktorí prežívajú inú než väčšinovú heterosexuálnu orientáciu či rodovú identitu. Keďže tieto sú často vnímané ako problematické v rámci kresťanstva, vyvoláva to rôzne napätia a nepokoj, vnútorný i vonkajší. Na svojom Instagrame sa snažia komunikovať pokoj a cestu dialógu.

Prizma Košice

Ide o komunitné a poradenské centrum pre LGBTI osoby v Košiciach a okolí. Reaguje na potreby queer komunity mať dostupné a rešpektujúce terapeutické služby i na potrebu sa stretávať v bezpečnom prostredí, osobnostne a emočne rásť, obhajovať svoje práva, vymieňať si poznatky a zvyšovať informovanosť verejnosti.

Lotosové kvety

Športový klub LGBTI ľudí a ich priateľov. Organizujú tréningy v kolektívnych aj individuálnych športoch a vytvárajú inkluzívne prostredie, kde môžu všetci vystupovať úplne slobodne, aj pokiaľ ide o sexuálnu orientáciu a rodovú identitu. Sledovať ich tréningy môžete vďaka ich profilu na Instagrame.

Mladí proti homofóbii

Na instagramovom účte nájdete fakty, rady, zaujímavosti, aktuality zo života dúhovej komunity a podporu pre mladých gejov a lesby.

Dúhy.sk

Sociálna sieť pre LGBTI ľudí na svojom Instagrame pravidelne prináša zaujímavé dúhové správy z celého sveta a reaguje aj na dianie na Slovensku.

Light FiF UK

Študentský spolok na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského, ktorý má za cieľ podnietiť diskusie o LGBTQIA+ témach. Na svojom Instagrame zverejňujú dôležité fakty o LGBTI terminológii, histórii a taktiež súčasných témach.

Humánna pomoc HIV/AIDS – SR

Neviete, kam sa ísť dať testovať? Instagram Humánnej pomoci HIV/AIDS prináša informácie a fakty o tomto víruse a ochorení, ale taktiež radí aj pri iných sexuálne prenosných chorobách.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Žiadni devianti, ale naši priatelia a priateľky, naša rodina! Pozrite sa do tváre trans ľuďom

Žiadni devianti, ale naši priatelia a priateľky, naša rodina! Pozrite sa do tváre trans ľuďom

Nádej môžeme hľadať v mladšej generácii, ktorá LGBTI komunitu viac akceptuje, myslí si Ondrej z portálu Dúhy.sk

Nádej môžeme hľadať v mladšej generácii, ktorá LGBTI komunitu viac akceptuje, myslí si Ondrej z portálu Dúhy.sk