in ,

Poláskaj svoje telo. Máme pre teba 6 tipov, ako mať postavičku ako lusk

Foto: Ryan McGuire/Pixabay

Nekonečné dni presedené doma neprospievajú nášmu zdraviu. Ak chceš urobiť pár krokov k tomu, aby si sa vo vlastnom tele cítil lepšie, máme pre teba zaujímavé tipy.

Vytancuj sa doma

Nerád beháš a do posilky ťa tak nik nedostane, aj keby bola hneď otvorená? Vytancuj si postavičku doma. Pusti si hudbu, ktorú máš rád a nechaj sa uniesť jej rytmom. Odmenou bude nielen lepšia nálada, ale aj dobrý pocit, že pre seba niečo robíš. A získanú kondičku určite jedného dňa zužitkuješ na našich teplých parties, pretože po pandémii ťa nebudeme šetriť. Inšpiráciu na tanečný workout nájdeš v tomto článku.

Jedz vegánsky

Zaraď do svojho jedálnička viac ovocia, zeleniny alebo skús rovno aspoň jeden deň v týždni jesť vegánsky. Rastlinná strava je pre mnohých stále záhadou, tak prečo ju neskúsiť objavovať. Zistíš, že chutne sa dá variť aj bez mäsa a nič ti chýbať nebude. Skôr naopak, objavíš množstvo zaujímavých surovín, ako napr. tempeh, ktoré si doteraz nepoznal. A toto odľahčenie určite ocení aj tvoje telo, okrem toho potešíš aj životné prostredie. 

Hýb sa pravidelne

Pravidelný pohyb má nespočetné množstvo výhod. Prospieva psychike, dokáže naštartovať metabolizmus a formuje postavu. Dôležité je pamätať na úvodnú rozcvičku aj záverečný strečing, aby si šport zvládol bez zranení. Pokiaľ o pravidelných tréningoch snívaš doma na gauči a chýbajú ti dobrí parťáci, tak máme pre teba tip. V Bratislave funguje LGBTI športový klub Lotosové kvety, kde spolu s pravidelným pohybom získaš aj nových kamarátov a kamarátky. 

Pamätaj na výživu

Základom pre dlhodobé cvičenie je mať plnohodnotnú stravu a dostatok vitamínov. Tie získaš aj vďaka konopnému proteínu od Gaia Hemp, ktorý je vhodný práve na doplnenie všetkých potrebných živín pri chudnutí alebo väčšom fyzickom výkone, prispieva aj k budovaniu svalovej hmoty a regenerácii. Majú aj vegánsku verziu. Ak športuješ pravidelne, tak ti dobre padnú aj CBD kvapky z konope, pomôžu ti uvoľniť svaly po tréningoch, postarajú sa o zdravé fungovanie kĺbov a pohybového ústrojenstva.

gaiahemp.sk/Proteiny

Jedz vedome

Vychutnávaš si jedlo alebo ho do seba rýchlo nahádžeš? Mnoho z nás raňajkuje pri počítači, kávu vypije tak rýchlo, že ani nepostrehne, že nejaká bola, a na obed má len pár minút. Tento spôsob jedenia nie je úplne zdravý a ani prospešný. Namiesto uponáhľaného jedenia si dopraj pár minút na to, aby si vnímal chuť jedla. Takýmto spôsobom zješ oveľa menej, spomalíš a aj tvoje telo začne reagovať inak a upraví sa metabolizmus.

Počúvaj svoje telo

Tvoje telo najlepšie vie, čo potrebuje. A určite to nie je čokoláda o desiatej večer alebo čipsy namiesto obeda. Skús ho pozorovať a uvedomovať si chute. Čo potrebuje ráno? Dávaš mu dostatočné množstvo vody alebo zabúdaš piť? Sú chute, ktoré cítiš, emocionálne, alebo naozaj si telo pýta sladké? Stačí, ak prepneš z automatu, budeš sledovať svoje telo, dáš mu, čo naozaj potrebuje, a výsledok sa dostaví.

Poláskaj svoje telo. Máme pre teba 6 tipov, ako mať postavičku ako lusk
Foto: Pixabay

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Boh je teplý, divadelnú hru s týmto názvom uvidíte online

Boh je teplý, divadelnú hru s týmto názvom uvidíte online

Do hĺbky: Strčte sa bez ujmy na zdraví

Do hĺbky: Strčte sa bez ujmy na zdraví