in

Šedivý január a blbú náladu v lockdowne vyliečiš tancom

The Marshall Fitness | Youtube

Pohyb je nevyhnutný, ak sa chcete cítiť dobre vo svojom tele. Rovnako je veľmi osožný vtedy, keď na vás prídu chmáry. Priniesli sme vám už viacero videí s domácim workoutom, ak vás ale neláka fitness, máme alternatívu: tanec.  

Zdravé účinky tanca zdokumentovali mnohé štúdie, zlepšuje držanie tela, prispieva k lepšiemu dýchaniu a teda aj k okysličeniu mozgu, upokojuje a navyše sa pri ňom uvoľňuje viacero hormónov šťastia. Po pol hodine tanca by sa vaša nálada mala rozhodne zlepšiť. 

Dajte si napríklad line dance s drag queen meno Nina Bo’nina Brown. Táto účastníčka deviatej série RuPaul’s Drag Race si pustila doma inštruktážne country video a vyskúšala si vo full dragu 40-minútovú lekciu. Na konci jej už mejkap stekal po tvári…

Cher je gay ikona a mnohí sme pretancovali s ňou celé noci. Viete si ju však predstaviť spotenú pri aerobiku? Všetko je možné, nižšie nájdete super tanečný workout, kde Cher maká v sexy overele z klipu If I Could Turn Back Time.

Keď už sme nazreli do tej histórie, ak by sa vám žiadalo trošku tanečného aerobiku v neónových elasťákoch, tak Barry Joice je vašim vysnívaným inštruktorom.

Špecialistom na tanečný workout je Američan Caleb Marshall. Jeho kanál na Youtube je plný videí so skvelým choreografiami, pri ktorých sa zabavíte aj sa schuti vyskáčate. Hrať vám bude do toho Ariana Grande, Cardi B či Dua Lipa.

Skvelými tanečnými lekciami sa môže pochváliť aj choreograf Ryan Heffington z Los Angeles. Sledovať ich môžete live na Instagrame a čosi sa nájde aj na Youtube. Mimochodom, tento pánko má na konte spolupráce s menami ako Sia, FKA Twigs, Florence and the Machine či Lykke Li.

Ak by ste zatúžili mať inštruktorku, od ktorej nedokážete odtrhnúť oči, tak nech sa páči: Pamela Reif.

Latino tanečnú inšpiráciu aj krásny úsmev inštruktora Tanju nájdete v tomto videu.

Tanečné lekcie online si môžete pravidelne užiť aj so slovenskou vogue tanečnicou Monikou Prikkelovou. Základné kurzy má na svojom Youtube, pre pokročilejších sú potom hodiny na Instagrame.

Na záver máme ešte jednu špecialitku, ktorá je podľa Youtube pre 18+. Reno Gold je youtuber, ktorý o sebe na svojom kanáli prezradí naozaj kadečo. Mnohé vám odhalí aj v tomto videu, kde učí pole dance.

Čo si myslíš o článku?