Vedeli ste, že podľa štúdie z roku 2016 by mali muži masturbovať aspoň 21-krát do mesiaca, aby znížili riziko vzniku rakoviny prostaty? Dnes sa Do hĺbky pozrieme na to, kedy je zdravé poľúbiť samých seba a v ktorom momente sa už treba s niekým porozprávať. Vytiahnite ruky z nohavíc a scrollujte ďalej.
Zistenia britských vedcov treba hneď na začiatku konkretizovať. Odborníci zdôrazňujú, že je dôležitá hlavne pravidelná ejakulácia, čo znamená, že nie je vymaľované hneď prvý deň v mesiaci, akonáhle človek dosiahne 21. vrchol dňa. Celé zistenie však ďalej ovplyvňujú faktory ako vek, dedičnosť a iné.
U(po)kojme sa
Sebapotešenie už od pradávna sprevádzajú desivé mýty. Ani by sa nedalo spočítať množstvo mužov s chlpatými dlaňami, keby boli vravy starých materí pravdivé. Nehovoriac o tom, že za najväčšie štetky sú považované také ženy, ktoré zlákali chodníčky slastných samoobslúžených orgazmov, keďže vyslali tak chlapom signál, že ide to aj bez nich… Strašidelné legendy neraz vznikajú ako vedľajší produkt náboženských, spirituálnych alebo kulturálnych dogiem. Devy v Indii napríklad musia sústreďovať všetky bunky svojho tela, aby akékoľvek sexuálne túžby úspešne potláčali.
Pritom je preukázané, že občasné preleštenie bambusov alebo mušličiek v rámci systematickej revízie nie je na škodu. Samozrejme, masturbácia vlasom lesk nedodá, ale zlepšuje náladu, spánok a uvoľňuje nahromadené napätie. Štúdie tiež hovoria, že ženám pomáha pri kŕčoch sprevádzajúcich menštruáciu. Najväčšia výhoda sólo výkonov je tak univerzálna, že ju cítia v Hondurase či Hontianskych Nemcoch, zadaní aj single všetkých pohlaví – pomáha sa najlepšie spoznať a tým pádom zlepšovať kvalitu sexuálnych zážitkov.
Penisový lakeť nie je problém
Ruky preč od diania treba dať nielen vtedy, keď človeka spájajú s Kočnerom, ale aj keď sa veci už trochu hrotia. Nadmerná sebaláska nemusí vyústiť len do zopár napuchnutí, menších prasklín na žilkách alebo dokonca modrín. Oproti penisovému lakťu je horším prípadom závislosť. Uprednostňovanie malého či malej na úkor spoločenských kontaktov alebo povinností značí, že niečo nie je v poriadku.
Autori článku na Healthline majú hneď niekoľko tipov, keď už naozaj nevedno, čo so sebou od dobroty. V prípade 312. náhlej túžby zažiť výšiny vlastnoručne odvedenej práce, je treba sa zamyslieť, či nie je prechádzka, hoci aj s priateľmi, lepším nápadom. Medzi odporúčaniami sa vyskytuje aj uchopenie pera na písanie a vyplaviť radšej myšlienky. V prípadoch extrémnej krízy sú aj na Slovensku k dispozícii sexuálni terapeuti.
Na záver už len jedna rada: Ak cítiš zhon, radšej si… 😉
Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.
Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk