in ,

Ak si chceš užiť posteľné dobrodružstvá, tak by si nemal zanedbávať ani dôveru, úprimnosť či kondičku

Foto: PXFuel.com

V dnešných časoch sa môže ľahko stať, že sa cítime pod tlakom, aby sme podali nadpriemerný výkon dokonca aj v posteli. V pornofilmoch vidíme nereálne vyobrazenie sexuálneho styku, v dôsledku čoho klademie vysoké nároky na seba aj na naše partnerky alebo partnerov. 

Nezabúdaj, že realita ani zďaleka nemusí vyzerať tak, ako to vidíš na internete. Sex si môžeš užiť aj bez toho, aby si sa cítil, ako na súťaži. Vybrali sme pre teba päť tipov, ako si viac veriť pri posteľných radovánkach, aby ste si to obaja/obe užili.

Poznaj svoje a partnerove/partnerkine túžby

Niekto sníva o skupinovom sexe, niekto o milovaní na nezvyčajnom mieste, iných možno vzrušuje iba sa prizerať. Sexuálnych fantázií a túžob je snáď nekonečno a ak si myslíš, že tá tvoja je možno trochu divnejšia, tak šanca, že existuje niekto s rovnakou či podobnou, je naozaj veľká. 

Je veľmi dôležité o tých svojich a v neposlednom rade aj o partnerových či partnerkiných fantáziách vedieť. Zdravé je sa o nich zhovárať, skúmať ich a postupne skúšať v praxi. Nezabudni ale, že všetko by malo prebiehať v rámci obojstranného súhlasu a bez nátlaku. Ak si myslíš, že žiadne fantázie nemáš, žiadna panika, aj to je úplne v poriadku. Pravdepodobne si ešte na to neprišla/neprišiel. Skúšaj, objavuj, užívaj. Sexu sa venovala aj séria Explained na Netflixe, kde hneď prvá epizóda patrila sexuálnym fantáziám.

Úprimnosť vo vzťahu

Byť úprimný k svojmu partnerovi/partnerke je základ. Preberajte spolu svoje pocity, či už sú príjemné alebo menej príjemné. Všetci sme len ľudia a naša nálada, pocity a skúsenosti ovplyvňujú aj dianie v posteli. Vo vzťahu by si mali dvaja rozumní dospelí ľudia vedieť povedať takmer všetko. Podebatiť otvorene o svojich úspechoch, obavách, prianiach, zraneniach či vzťahoch by malo byť samozrejmosťou. Ak nemáme pred sebou tajnosti mimo postele, prináša to sviežu a neuveriteľne otvorenú a sebavedomú energiu aj do intímnejších chvíľ. Budovanie dôvery a vzájomného porozumenia nastopro zúročíš pri erotických zážitkoch.

Ak si chceš užiť posteľné dobrodružstvá, tak by si nemal zanedbávať ani dôveru, úprimnosť či kondičku
Foto: Pixabay

Dobrá telesná kondícia

Niekoľkohodinové milostné akcie môžu byť občas aj fyzicky náročné. S nejakou tou telesnou aktivitou aj mimo postele môžeš dosiahnuť divy. Zlepšiť sa môže aj tvoja výdrž aj celkový sexuálny apetít. Dopraj si ráno pár kilometrov behu, nasadni na bicykel, pozdvíhaj nejaké činky alebo skoč do bazénu a pozoruj tie zmeny. Ak ti ani jedna z vyššie spomenutých športových aktivít neučarovala, možno ťa motivuje sexy Brian z videa nižšie.

Zdravá životospráva

Po rannom behu možno vymeň mastné párky na raňajky za ovsenú kašu s ovocím alebo cottage cheese s krekrami, aj to určite prispeje k energickejším radovánkam s tvojou polovičkou. Naozaj platí, že sme to, čo jeme. Ak budeme do seba tlačiť iba nekvalitné polotovary, aj ten výkon bude len taký polovičatý. Dobrá výživa je základ, aby všetko fungovalo, ako má. A keď sme už otvorili tému zdravia, tak je fajn pripomenúť, že pravidelné testy na pohlavné choroby sú rovnako kľúčové. Dnes si už medicína vie dať rady s mnohými sexuálne prenosnými pliagami, len je dôležité ich včas podchytiť.

Ak si chceš užiť posteľné dobrodružstvá, tak by si nemal zanedbávať ani dôveru, úprimnosť či kondičku
Foto: Pixabay

Menej napätia, viac pohody

Stres nám môže znepríjemniť absolútne každý aspekt našich životov a teda aj ten sexuálny. Posnaž sa vyhnúť stresu. Dopraj si dostatok spánku, na pár minút denne medituj a utrieď si myšlienky. Naplánuj si deň tak, aby si mal na všetko čas. Odolnosť voči stresu môžeš získať aj vďaka CBG kvapkám, ktoré majú antidepresívne účinky. Okrem toho, že celkovo zlepšujú tvoj psychický stav, tak priaznivo vplývajú aj na nervový systém, znižujú riziko srdcových chorôb a zvyšujú obranyschopnosť tela. Ideálny pomocník, aby to pod perinou fičalo, ako má.

CBG kvapkám

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Oslava lásky, na ktorú útočili kameňmi! Organizátori bratislavského PRIDE budú spomínať na prvý ročník

Oslava lásky, na ktorú útočili kameňmi! Organizátori bratislavského PRIDE budú spomínať na prvý ročník

Slovenský queer Instagram: Zasmejte sa s teplými meme stránkami aj s Ferom Joke

Slovenský queer Instagram: Zasmejte sa s teplými meme stránkami aj s Ferom Joke