in ,

Dúhové festivaly v menších mestách: sledujte diskusiu o odvahe a odhodlaní

Foto: Queerowy maj

Banská Bystrica, Plzeň, Ostrava, Pécs a Krakov, v týchto mestách hrdo kráčajú s dúhovou vlajkou. Podnetnú diskusiu o PRIDE podujatiach mimo hlavného mesta prichystal tím PRIDE Košice. Sledovať ju budete môcť v stredu.

Začiatok diskusie je o 18.00 a potrvá do 20.00. Pozrieť si ju budete môcť vďaka livestreamu, ktorý bude na Facebooku PRIDE Košice.

Hlavné mestá sú známe multikultúrnym zázemím. Veľa LGBTI ľudí odchádza práve tam za slobodou a priateľským prostredím. Ich hlas potom často chýba v menších mestách, z ktorých odišli. Je tu však množstvo zapálených ľudí mimo centra, ktorí sa rozhodli bojovať za rovnoprávnosť a lásku aj v ďalších regiónoch. Snaha vybudovať živú teplú komunitu v malom meste je ich dennou realitou a vášňou.

Počas diskusie budete môcť spoznať zástupcov a zástupkyne PRIDE festivalov z Banskej Bystrice, českej Plzne a Ostravy, maďarského Pécsu a poľského Krakova. Debatu bude moderovať riaditeľ PRIDE Košice, ktorý sa taktiež podelí o svoje skúsenosti. Aké sú výzvy, ktorým musia čeliť pri príprave dúhových podujatí? V čom sa ich festivaly líšia od tých v hlavnom meste? Darí sa im vytvárať bezpečný priestor pre LGBTI komunitu? Tie a mnohé ďalšie otázky otvoria počas diskusie, ktorej môžete byť súčasťou. Aby vám debata neušla, tak ideálne potvrdiť event na Facebooku a prípadne pozvať aj kamarátov a kamarátky. Diskusia bude v agličtine.

Ak by vás zaujímali predošlé livestreamy podujatí od PRIDE Košice, tak ich nájdete v sekcii Stream a odporúčame aj online výstavu, ktorú pripravili.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

LGBTI ľuďom pomáha InPoradňa, teraz však potrebuje aj ona vašu podporu

LGBTI ľuďom pomáha InPoradňa, teraz však potrebuje aj ona vašu podporu

História, o ktorej učebnice mlčia! Spoznajte minulosť teplej komunity

História, o ktorej učebnice mlčia! Spoznajte minulosť teplej komunity