Sme v tom spolu

V teplej komunite máme k sebe blízko. Aj keď ste na druhom konci krajiny, môžete s nami zažívať super atmosféru LGBTI akcií.

Tu vám budeme pravidelne prinášať streamy z našich podujatí, budú to DJ sety, diskusie, prednášky a mnohé iné.

Sobota 15. 8. o 18.00

PRIDE Košice: Online diskusia Prečo je dôležité nemlčať

Diskusia bude venovaná najmä knihe Bez súhlasu.txt, ktorá práve v týchto dňoch vychádza. Témou je rodová diskriminácia a sexuálne obťažovanie.

https://www.facebook.com/596947687022704/videos/976223872817942/

Piatok 14. 8. o 17.00

PRIDE Košice: Online diskusia a prednáška Čo je to polyamória?

Môžu queer ľudia nadväzovať aj iný druh vzťahov? Ako žiť pravdivo nemonogamiu a ako môžu takéto vzťahy vyzerať v prípade ľudí, ktorí ich už žijú? Sledujte prednášku a následnú diskusiu s Magdalénou Šipkou.

08.08.2020 Prague PRIDE

Prague PRIDE môžete sledovať online

“Buď s nami, nech si kdekoľvek!” Odkazuje tím Prague PRIDE. Skvelý týždeň dúhových akcií vyvrcholí práve v sobotu a to livestreamom, ktorý môžeš sledovať na Youtube alebo na ich ich Facebooku.

Mladí Queer ľudia - Akí sú a čo ich trápi?

Prijatie LGBT+ komunity na Slovensku prechádza vývojom, ktorí sa dotýka niekoľkých vekových generácií. Ako ju vníma tá dospievajúca? Sú slovenské školy stále prostredím šikany? Ako slovenskí rodičia reagujú na coming out? A čo hovoria mladí queer ľudia na politickú situáciu – dotkla sa ich diskusia okolo referenda za rodinu a čo si myslia o zložení súčasného parlamentu? Chcú ostať alebo odísť? V diskusii teplého magazínu QYS sa podelia so svojimi skúsenosťami a zážitkami. Moderuje Marek Hudec. Z pohľadu experta na šikanu a rodovú rovnosť sa zapojí Andrej Kuruc.

Uverejnil používateľ Dúhový rok Štvrtok 23. júla 2020

Štvrtok 23. 7. o 19.00

Diskusia: Mladí queer ľudia – akí sú a čo ich trápi?

V diskusii teplého magazínu QYS sa podelia mladí queer ľudia so svojimi skúsenosťami a zážitkami. V livestreame sa bude rozoberať, ako vnímajú politickú situáciu, či sa stretávajú so šikanou na školách a tiež, ako sa k ich identite stavajú rodičia.

Pondelok 20. 7. o 18.00

Diskusia: Hlasy PRIDE

Otvorenie PRIDE týždňa spojené s talkshow so zaujímavými hosťami z LGBTI komunity. Rozprávať sa budú o aktuálnej situácii LGBTI ľudí na Slovensku a dopadoch koronakrízy na komunitu.