in

Najteplejšie piesne do vášho vianočného playlistu

Wham! Last Christmas

Či ich už milujete alebo len pretrpíte so zatnutými zubami, Vianoce sa nebezpečne blížia. Vybrali sme pre vás desať vianočných piesní, ktoré by rozhodne nemali chýbať vo vašom teplom playliste.

Mariah Carey – All I Want For Christmas Is You

Kráľovná Vianoc Mariah Carey vydala počas svojej kariéry dva vianočné albumy, jeden v roku 1994 (Merry Christmas) a druhý v roku 2010 (Merry Christmas II You). Prvá vianočná pieseň, ktorú kedy napísala, je práve All I Want for Christmas Is You. Tá je súčasťou našich životov každý rok od prvého novembra až po koniec decembra. Stokrát obohratá, ale stále poteší.

Britney Spears – My Only Wish (This Year)

Ide o jedinú vianočnú pieseň, ktorú princezná popu naspievala. Stalo sa tak v roku 2000, kedy najväčšie hviezdy danej doby (napr. Christina Aguilera či Backstreet Boys) nahrali album s názvom Platinum Christmas. My Only Wish (This Year) od Britney je príjemná teenagerská vianočná pesnička do každého gay playlistu.

Ariana Grande – Santa Tell Me

Vianočný hit má na svojom konte aj najznámejšia popová speváčka súčasnosti – Ariana Grande. Santa Tell Me je hravý song, ktorému sa v roku 2014 podarilo dokonca zdolať prvé miesto v rebríčku Billboard US Holiday 100.

Kacey Musgraves ft. Troye Sivan – Glittery 

Kacey Musgraves síce nie je na Slovensku ešte veľmi populárne meno, v Amerike je ale známa ako súčasná kráľovná modernej country hudby. V roku 2019 jej na streamovacej službe Amazon Prime Video vyšiel vlastný vianočný špeciál s názvom The Kacey Musgraves Christmas Show. Objavili sa na ňom rôzne gay ikony ako Lana Del Rey či Troye Sivan, s ktorým si zaspievala pieseň Glittery.

Judy Garland – Have Yourself a Merry Little Christmas

Jedna z najklasickejších vianočných piesní prišla v roku 1944 s filmom Meet Me in St. Louis, v ktorom si zahrala legendárna gay ikona Judy Garland. Have Yourself a Merry Little Christmas je dodnes veľmi obľúbená pieseň, ktorej cover spravili aj speváci súčasnosti ako Sam Smith či Michael Bublé.

Glee – Baby, It’s Cold Outside

Pieseň Baby, It’s Cold Outside sa preslávila vo filme Neptune’s Daughter z roku 1949, no mladšej generácii ju priblížil až seriál Glee v roku 2010. Táto verzia je pre LGBTI komunitu o to vzácnejšia, že si ju v seriáli zaspieval gay pár Kurt a Blaine, ktorých si zahrali Chris Colfer a Darren Criss.

Wham! – Last Christmas

Spolu so songom od Mariah Carey je toto jeden z pilierov vianočnej nálady na celom svete. Last Christmas je súčasťou každých Vianoc od roku 1984 až dodnes. K piesni samozrejme patrí aj neodmysliteľný videoklip na zimnej chate, v ktorom hrá George Michael veľmi nepresvedčivo heterosexuála. Pieseň dokonca inšpirovala rovnomenný film, ktorý vyšiel minulý rok.

Alaska, Courtney Act & Willam – Dear Santa, Bring Me A Man

Hoci samotný RuPaul má svoj vlastný vianočný album s piesňami ako Hey Sis, It’s Christmas alebo Merry Christmas, Mary, rozhodol som sa predsa len vybrať tento vtipný vianočný song od trojice Alaska, Courtney Act & Willam. Rozhodne odporúčam pozrieť si aj videoklip k piesni.

Whitney Houston – The First Noël

Legenda Whitney Houston vydala v roku 2003 vianočný album One Wish: The Holiday Album, na ktorom prespievala jedenásť klasických vianočných piesní. Medzi nimi je aj The First Noël, ktorá je tradičná anglická koleda, ale aj ďalšie ako napríklad Little Drummer Boy či Joy to the World.

Lil Nas X – HOLIDAY

Lil Nas X sa preslávil minulý rok so svojim obrovským hitom Old Town Road. Po veľkom úspechu tejto piesne veľa fanúšikov netušilo, čo ďalšie od neho čakať. Ku koncu roka sme sa dočkali jeho vianočného songu HOLIDAY, v ktorom kombinuje rap a typické vianočné klišé. V klipe si okrem iného zahral sexy Santa Clausa.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Som lesba: Ako si nájsť frajerku?

Som lesba: Ako si nájsť frajerku?

Stroje na sex a upíri, ktorých nikto nevidel? Bisexuálni ľudia hovoria o predsudkoch

Stroje na sex a upíri, ktorých nikto nevidel? Bisexuálni ľudia hovoria o predsudkoch