in

Tvoj tep bude súznieť s technom vďaka Sofii Nøt, už tento piatok na Homomate

Blíži sa párty Homomat v klube Fuga. V programe je už v piatok 21. júna. Headlinerkou akcie bude producentka a DJ-ka Sofia Nøt, ktorá si minulý rok odniesla cenu za debut roka na Rádiohlavách a ohúrila aj na Pohode. Nezaspala však na vavrínoch a pred pár týždňami predstavila nový singel aj videoklip, ktorý zaznie aj na Homomate.  

Nedávno vyšiel Sofii Nøt videoklip a singel s názvom Write Your Own Code. Skladba je prvým singlom z chystaného druhého albumu. Pre ten bude typický podľa slov Sofie výrazný klubový zvuk. „Debutový album som komponovala skôr na domáce počúvanie. Druhý album sa ale bude hlavne niesť v nekompromisnom zvuku techna,“ hovorí Sofia. 

„V tejto skladbe som chcela vyjadriť, aby sme nepreberali naučené programy ľudí zo svojho okolia. Aby sme sa neriadili len tým, čo nám hovoria učitelia, politici, rodičia alebo postavy z médií, ktoré kážu, ako treba žiť svoj vlastný život. Buďme za každých okolností a v každom jednom aspekte sami sebou. Write Your Own Code,“ vysvetľuje Sofia.

Tvorba producentky a DJ-ky Sofie Nøt alias IAmNøt začala pôsobením v hardcore/punkových kapelách, s ktorými nahrala a vydala viacero albumov, odohrala turné po rôznych európskych krajinách a organizovala množstvo koncertov v Bratislave. Neskôr začala pociťovať limity tohto žánru a zatúžila po komplexnejšom sebavyjadrení, v čom jej pomohla elektronická tanečná hudba.

V roku 2022 jej vyšiel debutový album Changes, na ktorom sa vyrovnáva s transrodovou identitou. Minulý rok ocenili album v ankete Radio_Head Awards ako debut roka. Videoklip titulnej skladby bol zaradený do výberu medzinárodného festivalu London Music Video Festival ako jediný zo Slovenska.

Sofia Nøt pochádza z Bratislavy, ale zázemie našla aktuálne v Prahe. Jej DJ-ské sety sa zameriavajú hlavne na temnejší sound techna, darkwaveu, ebm/industrialu, post-punku, či breakbeatu. Na párty Homomat ju doplnia za mixom DJs Enby a Vesnu.

Tvoj tep bude súznieť s technom vďaka Sofii Nøt, už tento piatok na Homomate

Naladiť sa pred Homomatom môžete pod prístavným mostom na akcii Techno na garážach, ktorá sa začína o 18.30 a potrvá do 22.30. Sofia Nøt tam bude hrať spolu s Blame Your Genes a Opytchiak.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?