in

10 skladieb, ktoré milujú gay mileniáli (2. časť)

Lady Gaga

Prinášame vám druhú várku songov, ktoré boli kľúčové pre generáciu gayov, čo sa narodili v rokoch 1981 až 1996. Dospievali okolo roku 2000, teda v čase, keď tieto dračice kraľovali pódiám. Po prvom článku ste sa nám hlásili s tipmi, tak tu máte ďalších 10 songov, ktoré boli hymnami pre gay mileniálov. 

Beyonce feat. Jay-Z – Crazy In Love (2003)

Neexistuje jediný teplý mileniál, ktorého táto pieseň nepostaví zo stoličky. Prvá sólová pesnička od Beyoncé, ktorá definovala jej kariéru a je obľúbená do dnešného dňa.

Gwen Stefani – Hollaback Girl (2004)

Aj keď osobne nie som fanúšik Gwen Stefani a myslím si, že toto obdobie jej kariéry sa dá dnes považovať za kultúrne necitlivé, viem, že Hollaback Girl je obľúbenou piesňou takmer každého gay mileniála a dôležitou súčasťou gay kultúry.

Mariah Carey – We Belong Together (2005)

Mariah Carey je jedna z najväčších teplých ikon, aké kedy existovali. Dnešná generácia ju síce pozná hlavne kvôli vianočnému hitu All I Want for Christmas Is You, generácia mileniálov si však poctivo odtancovala aj jej ďalšie vypalováky, od Honey cez Fantasy až po jej najviac ikonickú pieseň We Belong Together.

Nelly Furtado – Maneater (2006)

Dnes síce Nelly Furtado nie je veľmi na výslní, v 2000s však bola jednou z najúspešnejších speváčok, ktorá nám priniesla hity ako Promiscuous alebo Say It Right. Jej pieseň Maneater je ale ikonická nielen videoklipom, ale aj textom, s ktorým sa dokáže veľa gay mileniálov stotožniť.

The Pussycat Dolls – Buttons (2006)

Veľa ľudí by do tohto rebríčka dalo pieseň Don’t Cha, ktorá začala kariéru tejto známej dievčenskej skupiny. Podľa môjho názoru bol ich najväčší hit na Slovensku práve pieseň Buttons. Tá má navyše nezabudnuteľný sex klip, ktorý má v malíčku nejeden z nás.

Fergie – Fergalicious (2006)

Fergie je ďalšou interpretkou, ktorej hudbu veľmi neobľubujem. Ale do dnešného dňa vidím, aký má tento song vplyv, vždy keď ho DJ zahrá na akejkoľvek gay párty.

Paris Hilton – Stars are Blind

Zvyšok sveta môže tvrdiť, ako veľmi nenávidí Paris Hilton. Gay komunita si ju bude vždy zastávať a bude stáť pri nej. Gay mileniáli mali to šťastie, že boli pri zrode jej debutového albumu, z ktorého vyšli pamätné hity ako Stars are Blind a Nothing in This World

Rihanna feat. Jay-Z – Umbrella (2007)

Moment, kedy si celý svet zamiloval Rihannu a moment, kedy sa z nej začala stávať gay ikona, to bol rok 2007. Vtedy nás zasiahol na parkete jej song Umbrella. Rihanna je dodnes dôležitou postavou pre teplú komunitu a každá jej nová skladba znie v gay kluboch do zbláznenia.

Katy Perry – I Kissed A Girl (2008)

Teplá scéna má s Katy Perry veľmi komplikovaný vzťah. Ak sa spätne pozrieme na pieseň I Kissed A Girl, tak je v istých častiach problematická, trošku vypočítavo robí fetiš z lesbickej komunity pre svoj prospech. No napriek tomu bola táto pieseň v roku 2008 obrovský hit a dôležitým songom pre mnohých gay mileniálov.

Lady Gaga – Bad Romance (2009)

Pri Lady Gaga je veľmi ťažké vybrať iba jednu pieseň, ktorá sa považuje za hymnu pre gay mileniálov a vlastne už aj pre generáciu Z. Milujeme Just Dance, Poker Face, Telephone a mnoho ďalších. Rozhodol som sa vybrať pieseň Bad Romance, pretože je to podľa môjho názoru dodnes jej najväčší hit.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

7 teplých kníh pod stromček

7 teplých kníh pod stromček

Vyfarbi sa na Vianoce! Comingout môžeš spraviť aj hodinkami

Vyfarbi sa na Vianoce! Comingout môžeš spraviť aj hodinkami