in

10 piesní, ktoré sú hymnami pre každého gay mileniála (1. časť)

Foto: Kara.kun

Mileniáli sú generácia, ktorá sa narodila v rokoch 1981 až 1996. Ja a veľa mojich kamarátov sme vyrastali v 2000s, kedy sa formovala nielen naša sexuálna orientácia, ale aj náš hudobný vkus a pochopenie pre hudobné gay ikony a ich piesne, ktoré sa stali našimi hymnami. 

Spice Girls – Wannabe (1996)

Spice Girls sú najznámejšia a najdôležitejšia dievčenská skupina všetkých čias, ktorá reprezentovala girl power a feminizmus a tým pádom sa stala essential pre každého gay mileniála, ktorý sa dodnes teší, keď sa na párty začne hrať Wannabe.

Cher – Believe (1998)

Niekto by povedal, že Cher je gay ikona pre staršie generácie, ale jej hit Believe z roku 1998 jej zaručil, že si ju obľúbila nová generácia gayov. Believe je dodnes jedna z najväčších teplých ikonických piesní, ktorá sa často hrá na Pridoch a zaručila Cher štatút legendy.

Britney Spears – …Baby One More Time (1998)

Povedzme si narovinu, neexistuje jediný gay mileniál, ktorý by nevyrastal na hudbe Britney Spears. Či je vaša obľúbená pieseň Oops!… I Did It Again alebo Toxic, …Baby One More Time bol prvý hit, pri ktorej sme sa všetci do princeznej popu zamilovali. Je taktiež dôvodom, prečo ju obľubujeme dodnes a snažíme sa pri nej stáť v tomto ťažkom období jej života.

Destiny’s Child – Say My Name (1999)

Pri tejto piesni stačí povedať jedno slovo – Beyoncé. Milovali sme ju za čias Destiny’s Child, milujeme ju počas jej sólovej kariéry. Všetky hity od Destiny’s Child sú hymnou pre gay mileniála, preto bolo ťažké vybrať práve túto.

Christina Aguilera, Lil’ Kim, Mya, Pink – Lady Marmalade (2001)

Lady Marmalade je pieseň z roku 1974 od dievčenskej skupiny Labelle, ktorej súčasťou bola aj legendárna Patti LaBelle. V roku 2001 ju prespievali pre soundtrack k filmu Moulin Rouge štyri (pre mileniálov) známe a obľúbené speváčky. Pieseň je veľmi obľúbená do dnešného dňa a som si istý, že každý z nás sa dodnes snaží zaspievať všetky Christinine vysoké tóny.

Shakira – Whenever, Wherever (2001)

Ak ste ako mladý mileniál nevyrastal na hudbe Britney Spears, určite ste vyrastali na Shakirinej muzike. K slovenskému publiku sa dostala v roku 2001 s piesňou Whenever, Wherever, ktorú všetci obľubujeme dodnes. Samozrejme sme si postupne zamilovali aj jej iné piesne ako Hips Don’t Lie či She Wolf, ktoré sú ikonickými hitmi pre každého gaya.

Kylie Minogue – Can’t Get You Out Of My Head (2002)

Kylie Minogue je síce legenda, ale jej novú hudbu si vypočujú skôr iba skalní fanúšikovia. Na druhej strane pieseň Can’t Get You Out Of My Head je doteraz neoddeliteľnou súčasťou playlistu každého gay mileniála, ktorý má v živej pamäti všetky tie sexy tanečky v Áčku na parkete.

Avril Lavigne – Complicated (2002)

Popri všetkej popovej hudbe na začiatku 2000s, typu Britney Spears a Christina Aguilera, si došli na svoje aj gayovia, ktorí obľubovali rockovejší prístup k popu. Avril robila hudbu odlišným spôsobom ako iné teplé ikony a inšpirovala aj speváčky súčasnosti, ako napríklad Billie Eilish.

Christina Aguilera – Dirrty (2002)

V roku 2002 prišla Christina so svojim albumom Stripped, ktorý zmenil jej image z girl next door na zlé dievča. Klip k piesni Dirrty je sexy, špinavý a ikonický. Každý z nás si spomína na Christinu tancujúcu v ringu a predstavuje si, ako má v hrsti testosterón všetkých tých bad boys okolo.

Jennifer Lopez – Jenny from the Block (2002)

V časoch, kedy sa Jennifer možno ešte nepovažovala za gay ikonu, vydala pieseň Jenny from the Block, ktorú má rád každý teplý mileniál a možno je to aj jediná pieseň, ktorú od nej poznáme a spievame si ju dodnes.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Je čas pohnúť zadkom! Tento teplý workout vás vzpruží

Je čas pohnúť zadkom! Tento teplý workout vás vzpruží

Chceli podporiť LGBTI komunitu, aj keď ich od toho iní odhovárali

Chceli podporiť LGBTI komunitu, aj keď ich od toho iní odhovárali