in ,

Testovanie na HIV už opäť v plnej prevádzke

Foto: Dom svetla Slovensko

Viete, ako ste na tom zdravotne? Chodíte sa pravidelne testovať? Ak ste na to kašlali, tak určite skočte do HIV Checkpointu v Bratislave. Po obmedzeniach okolo pandémie už opäť fungujú naplno.

V bratislavskom HIV Checkpointe vás otestujú bezplatne a úplne anonymne, bez asistencie poisťovní. Zároveň vám aj poradia a vysvetlia všetko potrebné okolo HIV/AIDS. Checkpoint nájdete v zdravotnom stredisku na Babuškovej ulici 2, číslo dverí 8. Testovanie je každý piatok od 16.00 do 19.00.

Ako nás informovali, dočasne je nutné sa na testovanie objednávať na konkrétny čas a meno. Každý klient musí vopred vyplniť predtestový dotazník. Následne si v rezervačnom systéme treba vybrať voľný termín. Odkaz na rezervačný systém je na konci predtestového dotazníka a tiež na tejto stránke. Kvôli dodržiavaniu epidemiologických opatrení je veľmi dôležité, aby ste prišli presne v rezervovaný čas a aby ste rešpektovali pokyny pracovníkov. Rovnako treba mať celú dobu na sebe rúško.

HIV Checkpoint prevádzkuje Dom svetla Slovensko, ktorý sa venuje prevencii HIV/AIDS a ďalších sexuálne prenosných chorôb, no zameriava sa aj na odstránenie stigmatizácie HIV pozitívnych ľudí, ich obhajobu a pomoc pri presadzovaní ich ľudských práv. Ak chcete mať aktuálne informácie o činnosti združenia, sledujte jeho stránku na Facebooku.

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Teplá nedeľa: ochutnajte Queer Beer

Teplá nedeľa: ochutnajte Queer Beer

Cez biznis sa snaží zlepšiť postavenie LGBTI ľudí

Cez biznis sa snaží zlepšiť postavenie LGBTI ľudí