in ,

Do hĺbky: Namazané vráta nevŕzgajú

Plums Cooking

Namažte! Vitajte pri ďalšom dieli vašej obľúbenej rubriky Do hĺbky. Na počiatku nového roka, do ktorého všetci po monštróznej 2020-ke vkladáme nádeje, si povieme čo-to o zachovaní vlhkosti, keď chceme vkladať aj čosi iné. Spoločne sa zoznámime s pestrým a šmykľavým svetom lubrikantov. Aby všetko počas týchto lockdownov prebehlo hladko.

Možno bude pre mnohých šokom už len to, že názov tohto pomocníka, ktorý nastupuje, keď je všetko suché ako britský humor, sa píše s „k“ a nie „g“. Mrzí ma každé jedno vaše sklamanie. Pripravte sa, v tomto článku ich ešte bude neúrekom.

Olej radšej iba do hrnca

Pri zrode demokracie aj ponorených telesách do kvapaliny boli Gréci, takže inak to nebude ani s vašim sexom. Celá vlhčiaca odysea totiž začína pri olivách. Hneď, ako sa vydáte na cestu po internetovej aleji, aby ste sa dozvedeli viac o lubrikantoch, stretnete sa s populárnym mýtom o olivovom oleji. Viacerí počas núdze, keď napríklad premiér dovolí predávať len pre život potrebné potraviny, siahnu po pomoc do kuchyne. Lebo veď olivy ešte nikoho nezabili.

Možno sa neodvážite hádať, ale olivový olej sa zakladá na oleji. A samostatná odnož lubrikantov tiež. Problémom je, že pri používaní tejto zdravej pochúťky môže dôjsť k pretrhnutiu kondómu. Podľa portálu Healthline sa „oliváč“ zle znáša s latexom. Tiež môže byť zľahka nebezpečný pre tie a tých, ktorí mávajú problémy s pleťou. Olej upcháva póry a tak zhoršuje akékoľvek kožné reakcie. Nehovoriac o tom, že tenkú kožu na vagíne či konečníku dokáže podráždiť. No a kto by chcel byť s podráždenou…

Do hĺbky: Namazané vráta nevŕzgajú
Foto: Wickydkewl, Youtube

Voda alebo silikón?

Ako každý príbeh, aj tento má svoju zápletku. Na scénu nastupujú prípravky, ktorých základ stojí na vode (naozaj!) alebo silikóne. Keďže si každá vojna vyžaduje adekvátne zbrane, treba zvážiť, s čím vytasíte do útoku. Výhodou vodných lubrikantov je, že nezanechávajú škvrny. Na druhej strane rýchlejšie schnú. Takže v prípade, dajme tomu, masturbácie, sa narobíte dvakrát viac, pretože budete musieť prihadzovať nové polienko do lubrikačného ohňa.

Po vode sa odporúča siahnuť aj v prípade, že sa počas svojej chvíľky pre seba neobšťastňujete garnižou alebo teleskopickou tyčou z vysávača. Silikónové lubrikanty totiž majú schopnosť zničiť jemnejšie erotické pomôcky. A spomeňte si na ten žiaľ, keď sa vám to naposledy stalo. Naopak, ak patríte medzi tých vyvolených, ktorí majú niekoľkohodinový sex, silikón je práve pre vás. Vďaka tomu nielen vaša rozkoš bude trvať dlhšie, ale aj Hilda zo siedmeho sa nevyspí a Igor z druhého si z čírej závisti po „tom“ zapáli tiež.

Youtuber Wickydkewl vo svojom videu rozpráva aj o zohrievacích alebo ochutených géloch, pozor, existuje dokonca aj vegánsky lubrikant. Tiež vám poradí, čím si namazať svoje alebo cudzie vyšportované telo, ak už naozaj neviete, čo s pandemickým voľným časom. A teraz už šup, šup, mazajte do spálne!


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Skvelý dúhový týždeň je za nami, pozrite si fotky

Slovensko ako obľúbená LGBTI destinácia? Môže to byť realitou vďaka vám

Maďarské queer párty v ohrození. Možno ich budeme robiť len v lese, hovorí dídžejka

Maďarské queer párty v ohrození. Možno ich budeme robiť len v lese, hovorí dídžejka