in ,

V Banskej Bystrici víri stojaté vody drag queen Chantall Licorne, jej okolie ju plne podporuje

O drag šou je záujem aj v menších mestách na Slovensku. Matúš vystupuje v skupine Action Sisters pod menom Chantall Licorne. Vysvetľuje, že o publikum nemajú núdzu. Zaujímalo nás, ako začal s dragom a ako hodnotí scénu na Slovensku. 

Ako si sa dostal k dragu? 

Vždy ma fascinovali rôzne premeny pomocou mejkapu a kostýmov, takže som často experimentoval so svojim výzorom na rôznych tematických párty, výnimkou neboli ani ženské postavy. K samotnému dragu ma priviedla moja drag mama Jesicca Loo a jej snaha vytvoriť drag skupinu Action Sisters, ktorej súčasťou som dodnes.

Mal si nejaké obľúbené drag queen, ktoré si predtým sledoval? 

Popravde, len zopár som ich sledoval na sociálnych sieťach. Intenzívnejšie som sa začal zaujímať o drag, až keď som bol súčasťou tohto sveta. Samozrejme mám pár queens, ktoré mám vo veľkej obľube, ako napríklad Violet Chachki a Aquaria.

Bol si samouk alebo ti niekto v začiatkoch pomáhal? 

V začiatkoch mi vo veľa veciach pomáhala moja drag mama Jesicca, ktorá mi ukázala tie správne fígle dragu. Postupne som sa mnoho vecí naučil sám.

V Banskej Bystrici víri stojaté vody drag queen Chantall Licorne, jej okolie ju plne podporuje

Keď porovnáš svoje začiatky a súčasnosť, v čom je najväčší posun?

Keď sa pozriem na svoje začiatky, tak sa chytám za hlavu. (Smiech) Ale samozrejme každý nejako začína… Aj Chantall, jej výzor a osobnosť sa časom vykryštalizovali. Ak by som však mal vybrať len jednu jednu vec, v ktorej vnímam najväčší pokrok, tak je to určite mejkap, tam je posun najviac viditeľný.

Ako reagovali tvoji blízki a okolie?

V tomto smere mám asi šťastie, že som obklopený správnymi ľuďmi, ktorí ma vo všetkom podporujú, a ani drag nebol výnimkou. Kopec priateľov mi pomáha, či už s kostýmami alebo samotnou šou.

Ako to zobral tvoj partner?

Bývalý partner to zobral veľmi dobre, sám pochádza z umeleckého sveta. V tom, čo nás baví, sme sa vždy podporovali a tak to bolo aj v dragu, dokonca bol aj veľakrát súčasťou mojej šou ako tanečník.

V Banskej Bystrici víri stojaté vody drag queen Chantall Licorne, jej okolie ju plne podporuje

Prekážalo to niekomu?

Ako som spomínal, v mojom okruhu mám úžasných ľudí, takže som sa s negatívnym názorom nestretol.

Je záujem o vystúpenia drag queens v Banskej Bystrici a okolí?

Určite to nie je žáner, ktorý ulahodí každému, ale aj napriek tomu je o naše šou záujem. Je to hlavne vidieť na účasti, počas barových šou máme plno a takisto naše divadelné predstavenia sú vždy vypredané, čo nás nesmierne teší a posúva vpred.

Čo je pre teba najťažšia časť pri prípravách na vystúpenie? 

Milujem celý proces premeny, ktorá má vždy fascinuje. Vytvoriť úplne novú osobu je neskutočné, tá dokonalá ilúzia má veľmi napĺňa, takže asi nemám nejakú činnosť, ktorú by som vyslovene nemal rád… i keď sťahujúca bielizeň a korzet nie sú práve príjemná záležitosť. (Smiech)

A čo ťa naopak baví najviac?

Mejkap jednoducho milujem!

V Banskej Bystrici víri stojaté vody drag queen Chantall Licorne, jej okolie ju plne podporuje

Čo si myslíš o slovenskej drag queen scéne?

Myslím si, že slovenská drag scéna je veľmi malá a nie taká rozšírená ako napríklad u susedov v Česku. Popravde, slovenské drag queen takmer nepoznám, skôr mám niekedy pocit, ako keby ani žiadne neboli… 

Kam by si to chcel dotiahnuť ako drag queen?

Nemám nejaký konkrétny bod, kam to s dragom dotiahnuť. Drag je moje veľké hobby, pri ktorom si dokonale vyčistím hlavu. V živote všetko nechávam voľne plynúť, takisto aj drag, takže som zvedavý, kam ma to posunie.

V Banskej Bystrici víri stojaté vody drag queen Chantall Licorne, jej okolie ju plne podporuje

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?