in ,

Jesicca Loo

Čo je Action Sisters?

Action Sisters je skupina troch travesty umelkýň, a zároveň troch skvelých priateľov. Špecifikovať ju jedným slovom je náročné. Naším hlavným zameraním je drag show alebo po našom travesty, avšak naša skupina neskončila len pri performance, ale venujeme sa aj kompletnému párty servisu a rôznym akciám.

Ako vznikol tento projekt?

(Smiech) Skvelá otázka! Vznikol minulý rok počas dlhých zimných večerov, keď sme sa ako skupina dobrých priateľov stretli v obľúbenom bare. Pri popíjaní dobre vychladenej slivovice som ja ako profesionálna travesty umelkyňa rozprávala o svojich začiatkoch, skúsenostiach, radostiach a starostiach zo života drag queen.

Môjmu manželovi, teraz už aj kolegyni Madam Chiquitte, a priateľovi Matúšovi, teraz už taktiež aj kolegyni Chantall Licorne, sa to natoľko zapáčilo, že sme sa rozhodli založiť skupinu Action Sisters. Naše predstavy boli krásne a zdali sa jednoduché, i keď následná realita bola omnoho náročnejšia.

Napriek všetkému sme sa nevzdávali a výsledkom je naša skupina, ktorá je našou prácou a neskutočne naplňujúcim hobby.

Aké sú ohlasy publika na vaše vystúpenia?

Skvelé.

Vidieť baviacich sa ľudí je asi najväčšou vďakou za všetku drinu, ktorú oko diváka nevidí.

Bavíme všetky vekové skupiny od teenagerov až po dôchodcov, ženy aj mužov. Naše služby sú žiadané, a to je pre nás dôkazom, že nás ľudia majú radi.

Kedy je dragshow kvalitná?

Špecifikovať kvalitnú drag show je veľmi ťažké, poznám množstvo drag queens a každá z nich máš svoj štýl, ktorý je svojský, niektoré sa mi páčia iné zas menej. Stále je to otázka vkusu, a samozrejme publika. Našou výhodou je, že sme tri, tri rôzne osobnosti a každá s iným prejavom, a preto sú naše show pestré.

Vždy sa snažíme pripraviť program, aby mal myšlienku, bol špecifický a zaujímavý vizuálne aj pocitovo.

Jednou vetou: Je dôležité, aby sme stále v niečom vynikali a hlavne napredovali.

Prečo majú dragshows taký úspech?

Drag alebo travesty tu je dlho a aj bola. Slávu a popularitu určite priniesli televízne show ako RuPaul’s Drag Race a pod. Sú pestré, plné humoru a pozlátka. Možno aj preto sú čoraz viac obľúbené. Ľudia môžu za jeden večer zažiť a vidieť od Marylin Monroe cez Tinu Turner až po Madonnu.

Action Sisters môžete vidieť naživo na Tutti Frutti v piatok 29. 11. v HSC.

Action Sisters môžete vidieť naživo na Tutti Frutti v piatok 29. 11. v HSC.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

DJ MILL - 5 OTÁZOK O TEPLEJ SCÉNE

Mill

Flo Pirke - DJ /Berlín, DE

Flo Pirke