in ,

Thevenereslife – slovenský lesbický pár, ktorý si získal Instagram

Ich vyznania lásky na Instagrame sleduje viac ako 13 tisíc ľudí. Sue & Kika si za krátky čas, čo ukazujú svoj partnerský život, získali veľkú pozornosť a podporu. Nazrime do zákulisia @thevenereslife.

Dievčatá, som rada, že ste prijali pozvanie na rozhovor. V skratke sa nám predstavte. 

Sue: Volám sa Zuzana, mám 28 rokov a aktuálne pracujem v digitálnej agentúre ako copywriter. Táto práca ma baví a aj naďalej chcem ostať vo svete médií, venovať sa točeniu videí a foteniu.

Kika: Som Kika a mám 24 rokov. Momentálne pracujem v kancelárii logistickej spoločnosti, no som vyštudovaná trénerka a učiteľka. Som vrcholová volejbalistka, no športová kariéra na Slovensku je bohužiaľ veľmi nedocenená, tak som s tým musela prestať a nájsť si inú prácu. Rok som učila, no zistila som, že to nie je úplne pre mňa. Aktuálne skúšam tento kancelársky život, ale aj toto vnímam ako medzistupienok.

Thevenereslife – slovenský lesbický pár, ktorý si získal Instagram

Prezraďte, ako dlho ste spolu a ako ste sa zoznámili? Bola to láska na prvý pohľad?

Kika: Prvý raz sme sa stretli na Silvestra pred troma rokmi, takže toto bude náš tretí Silvester, ktorý strávime spolu, pár však tvoríme dva roky. Naše zoznámenie bolo trošku netradičné. Moja bývalá priateľka mi ako darček chcela dať fotenie u Sue, ale kým sme sa k tomu dostali, rozišli sme sa. Sue som si však našla na Instagrame a zopárkrát som jej reagovala na stories, no k žiadnemu ďalšiemu kontaktu nedošlo. Až vtedy na Silvestra, keď som bola s kamošmi von, som ju zbadala a prihovorila sa jej. Ona ma nepoznala, ale zoznámili sme sa a pripili sme si. Počas tej noci sme sa stretli v podniku ešte raz. Tam sme zvyšok večera strávili v spoločnom rozhovore. Potom sme si vymenili čísla a začali sa stretávať. Láskou na prvý pohľad by som to nenazvala, bola to skôr sympatia na prvý pohľad.

V akom veku ste sa rozhodli pre comingout a ako reagovali vaši najbližší (rodičia, rodina, kamaráti)?

Kika: Mala som 21 alebo 22. Prvú priateľku som tajila, až so Sue som to rodine povedala. Na začiatku to bolo veľmi ťažké. Rodičia to prijímali veľmi ťažko, hlavne mamina, ale čas plynie a dnes je to o dosť lepšie. A aj Zuzka už bola u nás. Čo sa týka kamarátov, tí to veľmi neriešili, možno to dokonca aj tušili.

Sue: Ja som mala pred Kikou dva dlhodobejšie vzťahy s mužmi a možno aj preto bol môj comingout pre rodičov vtipný. Najprv som sa zdôverila mamine v správe o pol tretej v noci v nie úplne triezvom stave a ona mi len odpísala, že ak som šťastná ja, tak je aj ona. Čo sa týka ocina, on to takisto rešpektuje, však nakoniec už mám dosť rokov na to, aby mi rodičia niečo prikazovali a zakazovali. Ale aj tak si uvedomujem, že rodičia sú iná generácia a vždy to budú vnímať inak ako my a naši kamaráti.

Thevenereslife – slovenský lesbický pár, ktorý si získal Instagram

Na sociálnej sieti Instagram máte viac ako 13 000 sledovateľov. Ktorej z vás skrsol v hlave nápad založiť si spoločný profil a zdieľať svoj život s ostatnými a prečo?

Sue: Ja som mala svoj účet na Instagrame a dosť som na ňom fičala, chcela som sa zviditeľniť predovšetkým fotením. A keď som sa spoznala s Kikou, tak som sa chcela pochváliť, že mám dievča. Svoj život, zážitky a vzťah som chcela zdieľať s ľuďmi, ale nie na mojom promo profile, a tak sme založili spoločný účet. Najprv sme začali len tak sporadicky, sem tam sme niečo pridali, potom nás to začalo baviť. Neskôr do toho vošlo ego a chceli sme sa stať influencerkami, aj preto si ten profil prešiel rôznymi fázami. Aktuálne však nevieme, čo bude ďalej. Stále premýšľame nad zmenou.

Na tomto Instagrame nájdeme otvorené a úprimné vyznania lásky, spoločné fotky a veľa zážitkov. Aké naň máte ohlasy? Dostávate skôr podporujúce správy alebo ste sa stretli už aj s hejtermi?

Kika: Ohlasy máme veľmi pekné. Nemáme tam žiadne hejty. Možno aj preto, že sa to snažíme robiť nie veľmi násilným spôsobom a práve to sa ľuďom páči.

Sue: Ohlasy sú podporujúce a máme tam aj veľa dievčat, ktoré sa hľadajú. Tiež som v istej fáze vyhľadávala lesbické profily na Instagrame. Myslím si, že takouto formou sa dá ľuďom veľa dať, no úprimne, niekedy naozaj nemám chuť zdieľať svoj život.

Sue, viem že si minulý rok začala s organizáciou stretnutí LGBT dievčat. Stretnutí bolo len pár, pretože aktuálna situácia tomu veľmi nepriala, plánuješ v nich pokračovať?

Sue: Áno, chcela by som. Prvé stretko bolo veľmi komorné, ale o to autentickejšie. Akurát som sa stretla s prekážkou, že ľudia sú veľmi zaneprázdnení a veľa z nich sa mi na poslednú chvíľu odhlasovalo. Všetci vieme, že ak človek chce niečo takéto rozbehnúť, tak musí tomu venovať dosť času a ten aktuálne nemáme, ale možno v budúcnosti niečo na štýl malého festivalu by šlo.

Kika: Chýba tu na Slovensku takýto priestor a myslím, že veľa ľudí by to ocenilo.

Ako ste strávili a aktuálne trávite dni v izolácii? Stihli ste si už liezť na nervy?

Kika: Počas prvej vlny pandémie som ešte učila, práce bolo málo, a tak sme celý čas strávili u Zuzky doma. 24 hodín, 7 dní v týždni spolu a zhodli sme sa na tom, že nás to ešte viac zblížilo. Spoznali sme sa v inom svetle a dalo nám to veľa. Počas tejto druhej fázy je to hektické, zmenili sme práce, pracujeme z domu, takže poldeň je vlastne pracovný a druhú časť trávime spolu. My sme spolu veľmi rady, na nervy sme si ešte nezačali liezť a verím, že to ani nepríde. Nám korona len prospela.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Chceli by sme už tancovať v klube, ešte dnes :(

Chceli by sme už tancovať v klube, ešte dnes :(

Do hĺbky: Legenda o hltačovi mečov

Do hĺbky: Legenda o hltačovi mečov