in ,

Škatuľkovanie mi príde zbytočné, len chcem žiť svoj život, odkazuje Milan WTF

Veselými tanečnými storkami na Instagrame si získal mnohých. Nebojí sa byť sám sebou ani v bežnom živote. Keby ma neustále trápilo, čo si o mne kto myslí, žil by som ich život a nie svoj,“ prezradil Milan WTF Švingál. V rozhovore sme prebrali jeho značku oblečenia, mejkap tutoriály aj o jeho súkromie. 

Čo ti najviac pomáha počas lockdownu? 

Počas leta mi veľmi pomáhala záhrada a práca okolo domu. Moja práca návrhára sa dá vykonávať aj počas lockdownu, preto si chodím od nudy oddýchnuť aj do svojej dielne, kde s krajčírkami už takmer 10 rokov tvoríme hlavne voľnočasové modely. Taktiež som nezanevrel ani na cvičenie. Športujem s mojím trénerom 3-4 krát týždenne, odkedy sú fitká zatvorené, tak cvičíme vonku.  

Čomu si venoval najviac pozornosti za posledný rok? 

Ako som spomenul, veľa pozornosti smerovalo do domu a záhrady. Keďže sme mali viac času a nedalo sa toľko míňať na cestovanie, tak ušetrené peniaze a čas putovali práve tam. Ďalej som sa sa konečne mohol viac sústrediť na zmeny v rámci mojej značky WTF?! Venujem sa dosť intenzívne aj vizážistike, ale všetky spoločenské akcie sa stopli, takže bolo menej líčenia. O to viac pozornosti šlo do tvorby oblečenia a plánovania, kam posunúť moju značku.

Z tvojho Instagramu ide vždy dobrá nálada. S akou spätnou väzbou sa stretávaš ty? 

Musím si zaklopať, že 98% sú pozitívne reakcie. A podľa mňa by to tak aj malo byť. Ak sa ľudia rozhodnú niekoho sledovať, malo by to byť preto, že sa im páči a majú z neho pozitívnu emóciu. Svoj nesúhlas a negatívne názory nech vyjadrujú k veciam verejným. Ak sa do toho vyznajú… Ja negatívne komentáre mažem a ľudí blokujem, v mojej krásnej, voňavej, ružovej bublinke nemám na také veci miesto. Keby ma neustále trápilo, čo si o mne, kto myslí, žil by som ich život a nie svoj. A podľa mňa život takýchto jedincov nebude nič moc… 

Je veľký rozdiel medzi tým, aký si na Instagrame, a tým, aký si súkromí?

Osobne si myslím, že nie. Nebaví ma pretvarovať sa. Ja sa správam tak a robím to, na čo mám práve náladu. Preto samozrejme nemôžem byť nonstop bláznivý a tancovať v potravinách medzi regálmi… i keď aj také dni mávam. Na Instagrame sa vačšinou jaším, lebo asi nikoho nezaujima, ako skladám prádlo. 

Aj vďaka tebe máme pocit, že Slovensko je čoraz pestrejšie. Vnímaš i ty, že sa aj u nás ľudia viac prejavujú?

To je od vás milé, ďakujem. Určite sa všetko posúva dopredu k lepšiemu, aj keď občas sa vždy nájde niekto, komu sa to nepáči. Ja sa snažím správať sa milo a ľudia potom nemajú (väčšinou) dôvod ma riešiť. Viem, že táto otázka smeruje na orientáciu, pre mňa by bol úplne ideálny svet, kde by sa na orientáciu niekto pýtal, len ak sa mu páčite a chce o vás prejaviť záujem… Inak to nemá koho prečo zaujímať a celé toto škatuľkovanie mi príde úplne zbytočné. Snažím sa žiť svoj život, tak aby som bol šťastný a tým pozitívne podvedome vplývať na okolie.

Škatuľkovanie mi príde zbytočné, len chcem žiť svoj život, odkazuje Milan WTF
Milan s Jasmínou Alagič Vrbovskou | Foto: Lukáš Kimlička

Čo ťa viac baví robiť: oblečenie alebo mejkap? 

Ja som typ človeka, ktorému sa veľmi rýchlo všetko zunuje a potrebujem zmenu. Neobsedel by som v zamestnaní  a musim si aktivity striedať, takže je to 50/50, v oboch oblastiach mám ešte čo dokázať. 

Keď robíš nejaký mejkap tutoriál a riadne sa na ňom namakáš, nie je ti potom ľúto to celé umyť?

Toto si vždy hovorím, keď zabijem pol dňa rozkladaním svetiel, stojanov a všetkého potrebného. A tiež potom, keď je hotovo a musí to ísť dole. Najväčšiu radosť mi robí to medzitým, čiže samotné líčenie sa. Nebaví ma však ani príprava a ani odličovanie. A áno, je mi niekedy ľúto umyť mejkap, tak občas aspoň nastraším susedu… (smiech)

Aké novinky chystáš so svojou značkou?

Hlavne chcem nastaviť pravidelnosť. Či už sa to týka tvorby alebo sociálnych sietí. S tým mi pomáha moja dlhoročná kamoška Barbora Bakošová, ktorá je veľmi šikovná a je novou posilou v mojom tíme. Prednedávnom dokončila vysokú školu – odbor divadelný manažment, a teraz môže manažovať ten najväčší cirkus: mňa! (smiech)

Škatuľkovanie mi príde zbytočné, len chcem žiť svoj život, odkazuje Milan WTF
Milan s Barborou Bakošovou

Všimli sme si, že veľa času tráviš s Evelyn. V čom ste si najviac blízki?

Áno, s Evičkou to ťaháme už pekných pár rokov a inak sme sa stretli práve na jednom vydaní párty Tepláreň, takže vlastne aj tebe ďakujem za tohto anjela v mojom živote. (Jasmina si už brúsi nožík). S Evičkou si rozumieme hlavne preto, že rovnako ako všetci moji blízki priatelia aj ona je normálna a má dobre nastavené hodnoty v živote. A ešte si rozumieme, lebo sme obaja tak trochu autisti a keď si neodpíšeme na správu, nehneváme sa jeden na druhého. (smiech)

Škatuľkovanie mi príde zbytočné, len chcem žiť svoj život, odkazuje Milan WTF
Milan s Evelyn

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Darkroom diaries: Nechceš si priznať, že tvoj frajer je násilník, tie facky nie sú len jeho „nálady“...

Darkroom diaries: Nechceš si priznať, že tvoj frajer je násilník, tie facky nie sú len jeho „nálady“…

Šedivý január a blbú náladu v lockdowne vyliečiš tancom

Šedivý január a blbú náladu v lockdowne vyliečiš tancom