in ,

Slovensko ako dobré miesto na život pre LGBTI ľudí? Je to aj v tvojich rukách

Záber z predošlých kurzov

Ak ťa štve, čo sa deje v tvojom okolí, tak netreba len frflať, ale naopak začať konať. Možností je veľa. Základné aktivistické zručnosti sa môžeš naučiť aj online. A to vďaka kurzu KompAkt, ktorý prichystalo združenie Saplinq.

Online školenie sa bude sústrediť hlavne na ľudské práva a práva LGBT+ ľudí. Počas troch mesiacov získaš základné organizačné zručnosti, spoznáš sa s podobne zmýšľajúcimi ľuďmi a skúsiš zrealizovať niečo malé vo svojom okolí pre LGBT+ ľudí. Kurz je zdarma a navyše na uskutočnenie svojho nápadu môžeš získať menší grant 200 eur. 

“Internet je plný rôznych teoretických zdrojov o LGBT+ právach. Človek sa naučí mnoho už len čítaním Wikipédie alebo pozeraním dokumentov. To je super, ale podstata aktivizmu pozostáva v aktivite. Chceme dať ľuďom možnosť skúsiť si nejakú malú aktivitu zrealizovať. Verím, že takto nájdeme aspoň pár ľudí, ktorých aktivizmus zaujme a budú v ňom chcieť pokračovať,” vysvetľuje organizátor školenia Róbert Furiel.

Okrem neho budú školiteľmi aj Juraj Víg a Peter Huray z Otvorenej Hry, ktorí sa špecializujú na témy tímovej práce a projektového myslenia. “Od prvej koronovej karantény sme v Otvorenej Hre začali realizovať školenia pre verejnosť v online podobe. Bola to výzva a trochu sme sa pri tom zapotili. Nakoniec sa to však vyplatilo, teraz dostávame spätnú väzbu, že aj online školenia dokážu byť vysoko interaktívne a zážitkové,” odkazuje Juraj Víg, jeden zo školiteľov.  


V Saplinqu majú bohaté skúsenosti s kurzami, keďže sa venujú budovaniu teplej komunity a vzdelávaniu predovšetkým v oblasti ľudských práv LGBT+ ľudí. Združenie stojí aj za podujatím PRIDE Košice. Uzávierka prihlášok je 17. 9., počet miest je limitovaný, takže ideálne sa poponáhľať. Viac informácií a prihlasovací formulár nájdeš na webe Saplinqu.


Páčia sa vám naše články? Nové texty môžu vzniknúť vďaka vašej podpore.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Hľadáš pevnú pôdu pod nohami? Pomôže ti podporná skupina InPoradne

Hľadáš pevnú pôdu pod nohami? Pomôže ti podporná skupina InPoradne

Je načase, aby sa starší LGBTI ľudia necítili odpísaní, hovorí Mária, zakladateľka teplej skupiny 45+

Je načase, aby sa starší LGBTI ľudia necítili odpísaní, hovorí Mária, zakladateľka teplej skupiny 45+