in ,

Patríte medzi nás, odkazuje bratislavský evanjelický zbor dúhovým veriacim, zriadili pre nich aj telefonickú linku.

Autorka foto: Emily Kay

LGBTI kresťanom a kresťankám sa rozhodol podať pomocnú ruku evanjelický cirkevný zbor v bratislavskom Starom Meste. Spustil telefonickú linku pre dúhových veriacich, na ktorej sa môžu otvorene rozprávať o svojej skúsenosti s Bohom. 

„Sexuálna orientácia či rodová identita je nám Bohom darovaná a nemala by nám brániť v plnej účasti na živote kresťanského spoločenstva. V našom cirkevnom zbore sme otvorení všetkým ľuďom bez rozdielu,“ píšu na svojom Facebooku. Chcú si vypočuť príbehy LGBTI veriacich a dozvedieť sa, ako sa im žije a čo ich trápi. Ich zámerom je umožniť otvorene rozprávať o svojej identite v podpornom prostredí. „V individuálnych rozhovoroch so školenými psycho-sociálnymi poradkyňami na anonymnej linke nájdete bezpečný priestor, empatiu a aktívne, zúčastnené počúvanie. Záleží nám na tom, aby ste pri riešení problémov vo vzťahoch nezostali sami. Ste jednými z nás!“ odkazujú. 

Na linku pre dúhových veriacich sa možete dovolať každý utorok od 16.30 do 20.30. Telefónne číslo je 0947 482 482.  

Evanjelický zbor v Starom Meste vedie farárka Anna Polcková, ktorá vystúpila s príhovorom aj minulý rok v rámci Dúhového PRIDE Bratislava. „Po tom všetko, s čím sa mi zdôverili a zdôverujú LGBTI ľudia, nemôžem mlčať. Bola by som zbabelá a falošná. Mojou úlohou je hovoriť o Bohu a o láske každému človeku. Mojim poslaním je viesť ľudí k tomu, aby sa vedeli prijímať a rešpektovať tak, ako ich prijíma a rešpektuje Boh. Písmo Sväté učí, aby sme v tomto svete zápasili o pravdu a spravodlivosť, vedeli sa zastávať slabých a znevýhodnených a ja ho beriem vážne. Preto nemôžem mlčať,“ povedala Polcková v príhovore. Celý nájdete na videu nižšie od 45. minúty.

Počas Pride týždňa zorganizoval tento evanjelický zbor aj dúhovú bohoslužbu. A zaujať by vás mohla aj diskusia, ktorú robili minulý rok na Medzinárodný deň boja proti homofóbii a transfóbii.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?