in ,

LGBTI ľudia v Poľsku potrebujú pomoc, zapojiť sa môžete aj vy

Foto: Lan Pham

Teplá komunita u našich severných susedov čelí čoraz väčšiemu tlaku a útokom. Naši queer bratia a sestry potrebujú počuť, že stojíme pri nich. Rovnako aj zodpovedné inštitúcie musia vidieť, že zahraničie sleduje ich prešľapy a porušovanie základných práv LGBTI ľudí.

Jedným zo spôsobov, ako pomôcť, je petícia, ktorú spustilo Amnesty International. “Predstavte si, že by ste denne čelili násiliu, zastrašovaniu, dehumanizácii a obťažovaniu zo strany úradov, polície aj bežných ľudí. Na internete aj v uliciach by vás prenasledovali nenávistné prejavy a šikana. Na koho by ste sa obrátili? To všetko je spolu s homofóbnou rétorikou zo strany štátnych orgánov a rozširovaním tzv. ‘zón bez LGBT’ každodennou realitou LGBTI ľudí žijúcich v Poľsku,” píše ľudskoprávna organizácia na svojej stránke.

Amnesty International pripomína, že je veľmi dôležité prejaviť solidaritu ľuďom, ktorých práva sú porušované len preto, že patria k menšine. Poľská vláda a štátne orgány musia dodržiavať zákony, rešpektovať a chrániť ľudské práva. Pripojte sa k výzve proti stupňujúcemu sa násiliu a nenávisti voči LGBTI komunite v Poľsku!


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Lesbické love story: 5 kníh o láske a vášni

Lesbické love story: 5 kníh o láske a vášni

Mladé queer talenty zachytili, ako sa cítili počas karantény

Mladé queer talenty zachytili, ako sa cítili počas karantény