in ,

Dúhový PRIDE Bratislava bude aj tento rok

Foto: Jakub Kováč

Ani pandémia nezastaví našu lásku! Organizátori a organizátorky najväčšieho slovenského LGBTI festivalu už pripravujú tento ročník. Dúhový PRIDE Bratislava bude v sobotu 25. 7. Obľúbený sprievod mestom však nahradí online podujatie.

Podľa vyjadrenia vlády sa až do konca roka nebudú môcť pre Covid19 konať verejné podujatia s viac ako 1000 ľuďmi. A návštevníkov na bratislavskom PRIDE je mnoho násobne viac. “Aj keď sa za slobodu a rovnosť nemôžeme postaviť osobne na námestí, svoj PRIDE môžu tento rok ľudia zažiť online u seba doma,” hovorí Martin Macko z organizačného tímu.

Dúhový PRIDE Bratislava bude aj tento rok

Nová doba prináša nové zážitky. V sobotu 25. 7. teda môžu všetci fanúšikovia podujatia zažiť skvelý PRIDE deň priamo doma v obývačke. Program vyzerá veľmi sľubne: koncerty slovenských kapiel sa budú striedať s príhovormi osobností bojujúcich za práva LGBTI komunity a vyjadreniami zástupcov verejnej správy. Určite sledujte FB event Dúhový PRIDE Bratislava, kde čoskoro pribudne viac informácií.

Ďalšou dobrou správou je, že nie všetky akcie budú len virtuálne. Počas PRIDE týždňa môžete stretnúť zaujímavých ľudí a zažiť super atmosféru na rôznych kultúrnych a spoločenských akciách, diskusiách a workshopoch. Ak by ste chceli podporiť myšlienku PRIDE, pozvite čo najviac kamarátov a kamarátiek do udalosti na Facebooku a počas PRIDE dňa si smelo vyveste z okna dúhovú zástavu.

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Prizma - Oáza rešpektu a lásky v centre Košíc

Oáza rešpektu a lásky v centre Košíc

Teplá nedeľa: ochutnajte Queer Beer

Teplá nedeľa: ochutnajte Queer Beer