in ,

Dúhová vlajka v rukách biznisu

Foto: LGBTI+ Business Fórum

Keď už štát zabúda na rovnoprávnosť LGBTI ľudí, výrazne môžu pomôcť súkromné firmy. Na jednej strane môžu vytvoriť priateľské prostredie pre dúhových zamestnancov a zamestnankyne, na druhej strane učiť tolerancii svojich spolupracovníkov a zákazníkov.

Týmto témam sa bude venovať LGBTI+ Business Fórum 2020, ktoré môžete sledovať aj vy už v pondelok 5. októbra. Za akciou stojí združenie Diversity Pro, ktoré si dalo za cieľ osvetu o rozmanitosti a inklúzii na pracovisku. “Našou víziou je, aby LGBTI+ ľudia na Slovensku mali v pracovnom prostredí rovnaké príležitosti a zaobchádzalo sa s nimi rovnako,” píšu na svojej stránke.

Dúhová vlajka v rukách biznisu
Foto: LGBTI+ Business Fórum

Podujatie sa pre pandemické opatrenia uskutoční v online podobe. Začiatok je v pondelok o 15.00 a koniec je naplánovaný na 17.00. LGBTI+ Business Fórum 2020 budete môcť sledovať cez Zoom. Prezentácie a diskusie si môžete vypočuť v slovenčine alebo angličtine na týchto linkoch: LGBTI+ Business Fórum po slovensky a LGBTI+ Business Fórum po anglicky

Online fórum otvorí Marek Novotný z Diversity Pro a Martijn Lambarts z holandského veľvyslanectva. Následne bude Jana Fúsková zo Slovenskej akadémie vied bude rozprávať o celoslovenskom prieskume o rodinách. Veronika Valkovičová a Michaela Dénešová z Fakulty sociálnych a ekonomických vied UK a Iniciatívy Inakosti priblížia dúhové rodiny na Slovensku. Prieskum zamestnaneckých benefitov pre LGBTI ľudí na Slovensku bude prezentovať Maroš Ondrejka z Diversity Pro. Tému rovnakých zamestnaneckých benefitov rozoberú zástupcovia a zástupkyne firiem Up Slovensko, IKEA, Accenture, Lenovo a IBM.

Dúhová vlajka v rukách biznisu
Foto: LGBTI+ Business Fórum

Zaujal vás článok? Odporúčame potom aj rozhovor s majiteľom Fusaklí o ich dúhovej kolekcii alebo s organizátorom medzinárodnej LGBTI biznis konferencie, ktorý má za manžela Slováka.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Slávne lesbické páry a ich príbehy lásky

Slávne lesbické páry a ich príbehy lásky (1. časť)

Filmový festival inakosti bude, príbehy LGBTI ľudí uvidíte v kinách aj online

Filmový festival inakosti bude, príbehy LGBTI ľudí uvidíte v kinách aj online