in

Patrí medzi najzvučnejšie mená slovenskej techno scény, Whithe v piatok na párty Shame

Whithe / Foto: Wellin Nagyová

Queer techno párty Shame je už na dosah. Headlinerom piatkovej akcie na Pink Whale v Bratislave bude Whithe.

Whithe je slovenský producent elektronickej hudby. Jeho hudobný záber sa pohybuje od rozľahlých vôd ambientu až po úderný klubový zvuk súčasného techna a future garage. Svoju hudobnú púť odštartoval účasťou na RedBull Bass Music Academy v Prahe v roku 2015. Odvtedy stihol vydať tracky na labeloch ako Mango Alley (JP), Insight Music (UK), Imminent (RU), Raw Russian (RU) a ďalších. So skladbou Mistakes rezonoval celosvetovo vďaka umiestneniu sa na youtube kanáli MrSuicidesheep.

Počas svojej kariéry hral Whithe vo všetkých dobrých kluboch na Slovensku, bol dokonca rezidentom legendárneho Subclubu. Hudobný support robil menám ako Kiasmos, Nina Kraviz či Thundercat. Jeho meno sa pravidelne objavuje aj v line-upoch festivalov. Jeho vystúpenie na tohtoročnom Grape patrilo podľa nás medzi vrcholy festivalu. 


Piatkový line-up na Shame obohatí aj DJ Detekm. Vo svojich DJ setoch kombinuje techno, dub techno a minimal. Jeho hudobné zručnosti mali pozitívny ohlas nielen v lokálnych kluboch. Pravidelne hosťuje v Prahe, hral na festivale Pohoda, Colours of Ostrava, Sharpe, Wilsonic a Waves Bratislava. V Rádiu_FM hosťoval v reláciách Pohoda_FM, Popo_FM, Scéna_FM a Leporelo_FM. Od roku 2010 organizuje v Trenčíne v klube Lúč podujatie Interior Sounds.

Detekm
Detekm

Piatkový Shame odštartujem na úvod svojim setom ja alias Vesnu. Párty sa začína o 23.00. Vstupné je 10 eur.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?