in

Vojtik vystúpi naživo v piatok na párty Kiki Nation

Queer párty Kiki Nation bude hostiť tento piatok bratislavský klub Manifest Bohéma. 

Na akcii privítame špeciálneho hosťa, je ním spevák Vojtik, ktorého song Detvianky sen sa stal internetovou senzáciou. Nastavuje v ňom zrkadlo Slovensku, keď pomenováva, čo prežíva ako queer Róm žijúci v malom meste. „Môj frajer ma nechce, lebo dnes už kričí „na stráž“… Nikdy nebudem kráľovná venčeka, pre svoju krv a srdce dúhové…“ spieva v skladbe.

Párty sa začína už o 22.00, Vojtik vystúpi o 23.00. Okrem skladby Detviansky sen zaspieva aj ďalšie songy, ktoré zložil. 

Na párty Kiki Nation prijal pozvanie aj ďalší hudobný hosť: nemecký DJ Rhom Omit, ktorý sa môže pochváliť hraním v kluboch v Argentíne, Kambodži, Číne, Malajzii, Mongolsku, Vietname, Rakúsku a Nemecku. 

Vyrastajúc v nemeckom Dortmunde ešte v časoch, keď svet nebol digitálny, objavoval Rhom Omit rôzne žánre elektronickej hudby a úplne ho pohltili house, techno a ich podžánre. Veľmi rýchlo začali prichádzať ponuky na hrania v kluboch nielen v domácom Dortmunde, ale aj v Kolíne, Frankfurte či iných mestách.

Posledné roky strávil Rhom Omit najmä v Ázii, kde prerazil ako DJ v Číne a v Mongolsku. Hral v najuznávanejších kluboch s elektronickou hudbou, ako napríklad Lantern, Zhao Dai, Wigwam, TAG či Gōng. V Pekingu dokonca spustil vlastný event Blackout, kde hosťoval viacero veľkých DJ-ských mien. Po odchode z Číny sa pustil do tvorby vlastných trackov, ktoré sú kombináciou minimalu, housu a dub techna.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?