in

V sobotu bude tiecť techno nocou vďaka Blame Your Genes, Whithe aj Detekm

Blame Your Genes a Whithe

Queer techno párty Shame bude už túto sobotu na Pink Whale v Bratislave. 

Tento rok sa budeme hrať v rámci párties Shame s témou tekutosti. Chceme pripomínať, že naše životy a identity nie sú kus kameňa, ale príbehom, ktorý sa deje a mení. Aj na párty tečie techno nocou, hranice sú nejasné. V sobotu sa o vás vo vodách tanečnej hudby postarajú Blame Your Genes, Whithe a Detekm.

Blame Your Genes / Foto: Marek Pupak

Blame Your Genes je sólový elektronický projekt Lukáša Zdurienčíka z indiepopovej skupiny Elections In The Deaftown, ktorým hrá na strunu vyznávačom rovných aj zlomených beatov. Klubové parkety privádza do varu tanečnejšími žánrami ako sú house, techno. elektropop alebo breakbeat. Domácu scénu prekvapil rozmanitosťou a vyzretosťou svojho 5-trackového debutového EP Liquid White, ktorým si vyslúžil aj shortlist na Rádiohlavách v kategórii Objav roka. Na uznávanom nemeckom labeli Traum Schallplatten vydal singel Limbo aj svoje druhé EP s názvom Planets.

Patrí medzi najzvučnejšie mená slovenskej techno scény, Whithe v piatok na párty Shame
Whithe / Foto: Wellin Nagyová

Whithe je slovenský producent elektronickej hudby. Jeho hudobný záber sa pohybuje od rozľahlých vôd ambientu až po úderný klubový zvuk súčasného techna a future garage. Svoju hudobnú púť odštartoval účasťou na RedBull Bass Music Academy v Prahe v roku 2015. Odvtedy stihol vydať tracky na labeloch ako Mango Alley (JP), Insight Music (UK), Imminent (RU), Raw Russian (RU) a ďalších. So skladbou Mistakes rezonoval celosvetovo vďaka umiestneniu sa na youtube kanáli MrSuicidesheep.

Počas svojej kariéry hral Whithe vo všetkých dobrých kluboch na Slovensku, bol dokonca rezidentom legendárneho Subclubu. Hudobný support robil menám ako Kiasmos, Nina Kraviz či Thundercat. Jeho meno sa pravidelne objavuje aj v line-upoch festivalov.

Detekm
Detekm

Sobotný line-up na Shame obohatí aj DJ Detekm. Vo svojich DJ setoch kombinuje techno, dub techno a minimal. Jeho hudobné zručnosti mali pozitívny ohlas nielen v lokálnych kluboch. Pravidelne hosťuje v Prahe, hral na festivale Pohoda, Colours of Ostrava, Sharpe, Wilsonic a Waves Bratislava. V Rádiu_FM hosťoval v reláciách Pohoda_FM, Popo_FM, Scéna_FM a Leporelo_FM. Od roku 2010 organizuje v Trenčíne v klube Lúč podujatie Interior Sounds.

Sobotný Shame odštartujem na úvod svojim setom ja alias Vesnu. Párty sa začína o 23.00. Vstupné je 10 eur.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?