in

V piatok na Shame budeš letieť nocou s DJ-mi Inkwall a P!KREK

Už tento piatok na lodi Pink Whale ťa čaká queer techno párty Shame, kde budeš v dobrých rukách s DJ-mi Inkwall a P!KREK. 

Inkwall

V piatok na Shame budeš letieť nocou s DJ-mi Inkwall a P!KREK

Inkwall, vlastným menom Mário Hybský, pochádza z Bratislavy, v ktorej sa aj celý život aktívne venoval umeniu. Je z hudobníckej rodiny a od útleho veku bol vedený k hre na klavír. Jeho 13-ročná aktívna kariéra bola ocenená množstvom diplomov a umiestnení na medzinárodných aj lokálnych súťažiach/koncertoch. Po strednej škole bol prijatý na Filmovú fakultu Vysokej školy múzických umení v Bratislave, do Ateliéru zvukovej skladby. Už počas strednej školy založil spolu s NineYards projekt Toast Face, ktorý vydal niekoľko releasov na amerických, ale aj európskych labeloch. 

V roku 2013 sa dvojica rozdelila a priestor dostal konceptuálny a artový projekt Inkwall. Tvorba zameraná na elektronickú hudbu bola pôvodne inšpirovaná svetovou rave kultúrou. Prvý release DIFFERENT EP sa stretol s úspechom a zožal na Radio_Head Awards hneď niekoľko nominácií v kategóriách ako Debut roka, Singel roka (Message for U), Objav roka… 

Po úspešnom EP nasledovalo v roku 2016 klubové a festivalové turné. Inkwall sa objavil na festivaloch ako Pohoda, Grape, Uprising, Trident a mnoho ďalších. Nasledujúce roky sa vďaka presvedčivým DJ setom a live-setom objavoval na týchto festivaloch opäť s čoraz väčšou fanúšikovskou základňou. V roku 2017 vydal svoj debutový album ONE NIGHT IN DELHI, ktorý bol výnimočný svojím konceptom inšpirovaným orientálnymi nástrojmi a kultúrou v prepojení so svetovou tanečnou rave scénou. Táto nahrávka sa opäť stretla s uznaním odbornej, ale i tej širšej verejnosti. Niekoľko nominácií si zaslúžila aj na Radio_Head Awards.

Inkwall sa minulý rok dočkal svojho prvého dieťaťa vo forme vinylu, keď vydal album s názvom Against the wall, na ktorom sa venuje čisto analógovej tvorbe bez použitia softvéru. Na párty Shame budeš môcť počuť aj jeho vlastnú tvorbu, ktorá odkazuje na začiatky rave culture a zároveň v sebe nesie plno emócií a klubových príbehov.

P!KREK

V piatok na Shame budeš letieť nocou s DJ-mi Inkwall a P!KREK

S elektronickou hudbou začal byť spájaný od roku 2002, keď sa aktívne venoval dj-ingu a zbieraniu techno vinylov, ktoré nakupoval v legendárnom vinylshope E-Records v Petržalke. 

Pod menom Dj Crack vystupoval na akciách ako BeeFree festival 2005, 2006, 2007, v lokálnych kluboch, ale aj na utajených žúrkach. 

S dj-ingom načas prestal a začal sa venovať skladaniu hudby. Za posledných 16 rokov zložil 5 producentských albumov pod pseudonymom Pkrek, z ktorých skladby rôznych žánrov môžete počuť pravidelne vo vysielaní Rádia_FM.

Na svojich projektoch spolupracoval s hudobnými ikonami ako Moimir Papalescu, Monika Načeva, DJ Five, Gulos Potrok, Side9000/NDNM, DJ Spinhandz, Karaoke Tundra, 3CK, Modre Hory, Pio Squad, DJ Opia, DJ Flux, Jaro Závodský, Edúv Syn, Philip TBC, Marian Jaslovsky a mnoho dalších.

Jeho tvorba a dj sety majú charakteristický a striktný sound. Počas dvoch dekád hudobného pôsobenia nepodliehal vplyvu aktuálnych hudobnych trendov. V súčasnosti sa opäť aktívne venuje dj-ingu ako P!KREK. Ak počas vikendov vyhľadávaš pure techno sound, tak na piatkovom Shame na Pink Whale si ho užiješ dosýta.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?