in

Tučná sobotná párty: na Kiki Nation vystúpi aj Miss Petty

Miss Petty

Sobota je už na dosah a tým rastie aj naša radosť. Počas večera čakajte aj riadnu nakladačku od českej drag queen Miss Petty. Na lodi Sundeck v Bratislave si užijete naložený žúr Kiki Nation, ktorý je oslavou pestrosti identít. 

Na akcii si môžete vychutnať skvelú večer pri západe slnka. Začiatok párty je o 21.00 a bude v rukách SouTHboya, ktorý sľubuje veselé disco. O polnoci to bude tornádo menom Miss Petty. Následne pokračujete v rezkom tempe so Samuraiom a potom ešte o čosi pridáme, keďže za mix prídem ja (aka Vesnu).

Miss Petty 

Je priekopníčkou na českej drag scéne. Ako prvá spojila umenie drag queen s vlastnou hudobnou tvorbou. Jej songy sú, podobne ako ona, plné energie a nabijú vás dobrou náladou a sebavedomím. Žánrovo sa Miss Petty pohybuje medzi popom, rapom a hyperpopom. Jej odkaz je jasný: každý môže byť totálnou kráľovou. Pred nedávnom vydala dokonca aj track so Slaytiiinou s názvom Som tužná, ktorý má na Youtube desaťtisíce videní.

Miss Petty sa už teší, ako vás v sobotu privíta vo svojej Petty fantázii: „Jestli jste chtěli hudbu, co vám zvedne náladu a sebevědomí, a chtěli jste se na chvíli cítit jako bad bitch drag queen, jste na správném místě! Vše, co dělám, je o tom, že chci queer lidem zprostředkovat pocit sebevědomí a kontroly, za kterou sám ve svém osobním životě dodnes bojuji a hledám jí. A hudba mi umožňuje aspoň na chvíli toto sebevědomí prožít, proto chci tento pocit posílat dál.“

SouTHboy

SouTHboy si ani za 20 rokov svojho pôsobenia stále nedokázal nájsť krátku a výstižnú odpoveď na tú najjednoduchšiu otázku, ktorú každý DJ dostáva pravidelne: „Čo za štýl vlastne hráš?“ Asi aj preto sa v jeho domovskom klube Radosť o 4 ráno hostia čudujú, aké hrá úderné techno, rovnako ako sa môžu čudovať, čo tento človek hľadá napríklad na lajnape reggae festivalu Uprising. Porozumieť odpovedi na túto banálnu otázku je pritom tak jednoduché a zložité zároveň: SouTHboy hrá hudbu, ktorá sa mu páči. A to je dôvod, prečo si na jeho obľúbenú hudbu môžete trsnúť na tak rôznorodých miestach a žánrovo odlišných eventoch.

SouTHboy
SouTHboy

SouTHboy patrí všade a nikam zároveň. Aby sme vám to pre tentokrát uľahčili, SouTHboy si na sobotnú teplú letnú noc pripravil výber zabudnutých, alebo presnejšie povedané v našich končinách nikdy nezažitých, disco a protohouse platní, ktoré boli v 70. a 80. rokoch soundtrackom parties na gay scéne v jej ikonických newyorských kluboch ako Gallery, Loft a hlavne Paradise Garage. Dovtedy si dajte jeho aktuálny letný mix pre Rádio_FM, ktorý sa nesie v podobnom duchu.

Samurai

DJ Samurai prešiel v mladosti búrlivým hudobným vývojom, čo sa prejavuje aj v súčasnosti v jeho eklektických setoch. Nehrá to na jeden štýl, ale dáva dokopy viacero štýlov ako funk, soul, disco, house, latin, najlepšie, ak je všetko vkusne šmrncnuté elektronikou.

Samurai
Samurai

Je rezidentom Nu Spirit Baru a Riva Baru, často ho však môžete počuť aj v rodnej Banskej Štiavnici. Na LGBTI+ akciách hráva veľmi rád, pretože sa podľa jeho slov na nich nonstop tancuje, čo v súčasnosti nie je vôbec samozrejmosťou!

Ak si chcete užiť sobotnú párty, tak ideálne kúpiť si lístok vopred cez predpredaj na Tootoot. Kapacita klubu je pre pandémiu obmedzená na polovicu, tak aby ste mali istotu, že sa pomestíte.

COVID-19 INFO

Počas akcie dodržiavajte aktuálne platné nariadenia na zamedzenie šírenia SARS-CoV-2. Pre vstup na akciu je potrebné mať pri sebe (aspoň jedno z nasledovného):

1. negatívny PCR test (nie starší ako 72h)

2. negatívny AG test (nie starší ako 24 hodín)

3. potvrdenie o očkovaní vakcínou proti COVID-19 (platí pre naslednovné prípady):

  • Očkované osoby 14 dní po 2. dávke očkovania mRNA vakcínou
  • Osoby 4 týždne po 1. dávke očkovania vektorovou vakcínou
  • Osoby 14 dní po 1. dávke očkovania (mRNA alebo vektorovou vakcínou) ak prekonali ochorenie COVID-19 za posledných 180 dní (v tomto prípade potrebné aj potvrdenie o prekonaní COVID-19 nie staršie ako 180 dní)

4. potvrdenie o prekonaní COVID-19 nie staršie ako 180 dní


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Na tieto slová si dajte pozor, keď vyrazíte za LGBTI komunitou do Anglicka či Francúzska

Na tieto slová si dajte pozor, keď vyrazíte za LGBTI komunitou do Anglicka či Francúzska

Rusko musí umožniť uznanie zväzku párov rovnakého pohlavia, rozhodol Európsky súd pre ľudské práva

Rusko musí umožniť uznanie zväzku párov rovnakého pohlavia, rozhodol Európsky súd pre ľudské práva