in

Ťažké chvíle menia na tanečnú hudbu, ukrajinské duo Kurs Valüt zahrá v Bratislave

Foto: Kurs Valüt

V piatok vás čaká výdatný náklad tanečnej hudby na queer párty Kiki Nation v Novej Cvernovke. Večer štartuje o 23.00 koncertom ukrajinských Kurs Valüt, následne od polnoci pokračuje ako párty s tromi domácimi DJ-mi.

Kurs Valüt (UA)

Kurs Valüt je duo, ktoré spája elektronická hudba už od roku 2017. Tvorí ho Eugene Gordeev, ktorý je autorom hudby, textu a zároveň aj spevákom. Druhým členom je Eugene Kasyan, ktorý je za bicími a syntetizátorom, zároveň má na starosti aj vizualizácie ku koncertom.

Ich hudobným domovom bol klub Module v meste Dnipro na východnej Ukrajine, kde sa sústredili najmä na tvorbu pre publikum na tanečnom parkete. Práve v Module sa rodil ich hudobný jazyk, ktorý spája žánre ako EBM, electro, synth-pop a italo disco. Tento unikátny zvuk neskôr dostal aj osobitý názov Dnipropop. 

Texty majú predovšetkým v ukrajinčine. Reagujú nimi na realitu, v ktorej sa ocitajú. Kurs Valüt sa tak snažia vyspievať zo zložitých životných situácií, ktorými prechádzajú. Reflektujú svoje osobné životy na pozadí spoločensko-politických kríz a drám. Kurs Valüt premieňajú vnútorne a vonkajšie problémy do tanečnej energie. 

VLDK

Stojí za značkou Cereal, ktorá robí surové techno žúry kade-tade po Bratislave, najznámejšia je party Monolit vo Fuge. VLDK rád mieša techno s elektrom, v rámci setov prekračuje aj hranice s break až ghetto music. Počas 4 rokov v Prahe sa mu pod kožu dostal zvuk parties Komiks a Cukr. V Bratislave sa už predstavil aj na viacerých queer akciách, mohli ste ho zažiť na PRIDE afterparty či Shame.

Ťažké chvíle menia na tanečnú hudbu, ukrajinské duo Kurs Valüt zahrá v Bratislave

Freezy

Ku klubovej hudbe sa dostal cez komunitu ľudí okolo klubov Účko a SubClub. Odchovaný na ilegal parties a SlovTekku si postupne cibril svoj hudobný vkus. Neskôr začal organizovať legendary kyberia.sk session party a stal sa jedným z rezidentov bratislavského Nu Spiritu. Každoročne spolu so Skankom robia svoju Birthday párty, ktorá je vždy v úvode roka highlightom budháčovských akcií. Freezy rád hrá rôzne odnože housu, techna a iných tanečných subžánrov. Pravidelne jeho sety počuť aj na Rádiu_FM.

DJ Freezy: Zistil som, že sa viac páčim mužom ako ženám
Foto: Patrik Drotár

Oboch DJ-ov doplním počas večer aj ja (aka Vesnu). Súčasťou párty bude aj vystúpenie drag queens Sata Nic, Miss Crises a Blue Angel. Vstupné je v predpredaji za 7 eur, na mieste je za 10 eur. Predpredaj beží na Tootoot.

Čo si myslíš o článku?