in

Správy na Grindri často za veľa nestoja, šťavnatou kritikou je aj nový track od Miss Petty

Miss Petty / Štěpán Svoboda

Masc4masc je naozaj veľmi výstižný názov nového singla, v ktorom Miss Petty spieva: „Potrebuješ zahojiť svoje daddy issues, ale nemusíš byť úplny pičús.“ 

Track je súčasťou jej nového EP, ktoré sa snaží hudobne nadviazať na zvuk začiatku milénia. Všetky tri skladby pripomínajú teatrálnosť hudby, ktorá vznikala tesne po roku 2000. Názov Y2GAY odkazuje na estetiku raného milénia, ktorá sa označuje aj ako Y2K. Hoci sa na konci roku 1999 šírili rôzne hoaxy o konci sveta, nič také sa nestalo. „Můj táta pracuje jako hasič, a pamatuju si, jak ten silvestr s námi nemohl oslavit, protože musel povinně mít službu kvůli zvýšené ostraze, kdyby se opravdu něco stalo,“ vzpomína so smiechom Miss Petty.

Skladby na jej novom EP boli pre ňu výzvou. Chcela priniesť osobnejšie texty a prísť s uceleným konceptom. Rýchle tanečné rytmy odložila bokom, na zachovala si chytľavé melódie a osobité frázovanie. Pri skladbách sa podľa svojich slov inšpirovala Black Eyed Peas, Shakirou či Justinom Timberlakeom, no reaguje aj na aktuálne trendy ako PC music a hyperpop.

Aj tentokrát si Miss Petty prizvala hostí, do skladby Masc4Masc prispela drag queen Tonic a v skladbe Klaun sa zasa objaví drag queen Just Karen. „Baví mě, když se potkávají různé osobnosti a energie lidí, a přesně to chci zachytit na svých písních. Obzvlášť u Y2GAY mám na fearuringu svoje drag sestry z Haus of Garbage, snažím se zviditelňovat ostatní performery z lokální drag komunity,“ približuje spolupráce Miss Petty. Skladby je možné nájsť aj na Spotify či ďalších hudobných kanáloch.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Olympijský víťaz, otec, manžel a gej. Tom Daley očaril svet svojou dúhovou rodinou

Olympijský víťaz, otec, manžel a gej. Tom Daley očaril svet svojou dúhovou rodinou

Čo je cancel kultúra a ako ovplyvňuje LGBTI+ komunitu?

Čo je cancel kultúra a ako ovplyvňuje LGBTI+ komunitu?