in

Queer Budapešť v Bratislave: na Homomate bude hrať Alexandr z OMOH

Už túto sobotu bude queer párty Homomat vo Fuge, kde bude hosťovať DJ Alexandr z budapeštianskych parties OMOH a Persephone. 

Sme nesmierne radi, že sa nám konečne podarilo dostať do Bratislavy kľúčovú postavu queer undergroundu v Budapešti, Alexandr je tou osobou, ktorá hýbe tamojšou scénou. Dohodnutý termín nám najprv prekazila pandémia. Neskôr trápilo Alexandr vyhorenie a po dlhšej prestávke to bude práve bratislavský Homomat, kde sa vráti spät za mix, plná novej energie.

Alexandr je súčasťou tanečnej scény v Budapešti už vyše dekády, a to nielen ako DJ, ale aj ako organizátorka a promotérka. Pri hraní si potrpí na precízny výber trackov, ktorým vždy reaguje na najnovšie hudobné smery. S veľkým nadšením prináša tú najviac fresh muziku. Spoza mixu vytvára harmonický hudobný výlet naprieč žánrami. Vždy s absolútnym sústredením mixuje sety, kde sa hrá s napätím, intenzitou a emóciami. Je spoluzakladateľka a rezidentka queer párties OMOH and Persephone, ktoré sa stali pojmami na budapeštianskej scéne. Zhodou okolností, ale nie náhodou, sa stala v Budapešti kľúčovou hybnou silou hudobného undergroundu a queer tanečného hnutia. Vystupovala už na desiatkach párties, určite treba spomenúť hranie v Boiler room či na The Whole festivale. 

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk


Čo si myslíš o článku?