in

Prúd techna ťa strhne v sobotu, na Shame budú hrať Saint Mark a Sofia Nøt

Queer techno párty Shame bude už túto sobotu v klube Teleport. Máme veľkú radosť, že pozvanie prijali Saint Mark a Sofia Nøt, ktorí svojou prácou výrazne obohacujú slovenskú queeer scénu. 

Sofia Nøt

Svoju hudobnú kariéru začínala Sofia Nøt hraním v hardcore/punkových kapelách, s ktorými odohrala koncerty a turné po rôznych európskych krajinách. Nahrala s nimi viacero albumov a organizovala desiatky koncertov kapelám z celého sveta. Neskôr narazila na mantinely a zatúžila po komplexnejšom sebavyjadrení, ktoré jej ponúkla elektronická hudba. 

V roku 2022 vydala debutový album Changes pod svojím projektom IAmNøt. Na albume sa strieda techno, darkwave a breakbeat. Titulná skladba albumu Changes vyhrala ocenenie na medzinárodnom filmovom festivale v Košiciach a dostala sa aj na prestížny festival videoklipov v Londýne (London Music Video Festival 2021). Vo videoklipe IAmNøt zabije svoje „staré ja“ sekerou, keďže singel a aj celý album opisuje jej hľadanie rodovej identity. Singel bodoval dva mesiace v rebríčku Radia_FM. Album je tieto dni nominovaný v Radio Head Awards v kategórií debut roka.

V jej DJ-ských setoch dominuje techno, ktoré obohacuje o EBM, industrial, darkwave alebo breakbeat. V mixoch nechýbajú ani jej autorské skladby.

Saint Mark

Je rezidentom akcie Batcave v bývalom Subclube, kde sa zameriaval na tanečnú undergroundovú hudbu 80-tych rokov, post punk a gothiku. Svoj hudobný horizont expandoval na queer akciách Tepláreň a Shame, ktoré mu boli od začiatku útočiskom.

Prúd techna ťa strhne v sobotu, na Shame budú hrať Saint Mark a Sofia Nøt

Pulzujúce beaty, zadymené priestory, spotené telá a únik z reality cez dancefloor. Verný svojej minulosti prekračuje žánrové hranice a mixuje italo body music, techno, industrial a dark wave.

Oboch spomínaných DJ-ov doplním počas večera za mixom tiež ja, alias DJ Vesnu. Párty Shame sa začína o 22.00. Viac info vo FB evente.


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?