in

Párty-svetlo na konci tunela: sobotný Shame Gejzír bude oslavou novej éry

Sladkú chuť žúrov si môžete užiť po vyše 9 mesiacoch. Boli to dlhé a chmúrne mesiace, no teraz je čas nadýchnuť sa opäť života.

V sobotu 12. 6. na Zlatých pieskoch pri tobogane vás čaká Shame Gejzír. Pod holým nebom si užijete noc plnú techna, o ktoré sa postarajú VLDK, Saint Mark a budem hrať aj ja. 

VLDK

Stojí za značkou Cereal, ktorá tri roky robí surové techno žúry kade-tade po Bratislave, najznámejšia je party Monolit vo Fuge. VLDK rád mieša techno s elektrom, v rámci setov prekračuje aj hranice s break až ghetto music.

Párty-svetlo na konci tunela: sobotný Shame Gejzír bude oslavou novej éry
VLDK

Počas 4 rokov v Prahe sa mu pod kožu dostal zvuk parties Komiks a Cukr. V Bratislave sa už predstavil aj na queer akciách, mohli ste ho zažiť na PRIDE afterparty, kde publikum vytrieskal tvrdým technom, ale v ranných hodinách prekvapil aj rozmarným housom.

Saint Mark

Saint Mark je rezident akcie Batcave v bývalom Subclube, kde sa zameriaval na tanečnú undergroundovú hudbu 80-tych rokov, post punk a gothiku. Spoločne s tímom Sunless priniesli do Bratislavy veľké mená tejto scény ako Molchat Doma, Lebanon Hanover, She Past Away, Qual, Kælan Mikla a mnoho ďalších.

Párty-svetlo na konci tunela: sobotný Shame Gejzír bude oslavou novej éry
Saint Mark

Nebojí sa kombinovať tento odkaz a spájať ho s klubovou a queer scénou. Tepláreň a Shame boli od začiatku jeho útočiskom, kde sa snažil prekračovať žánrové hranice. Techno, ebm, new beat, elektro, s odbočkami ku italo a darkwave je zvuk, ktorý rezonuje v jeho setoch, ako aj na jeho akcii FLÄSH v klube WAX.

Vesnu

Za seba môžem povedať, že sa na sobotu veľmi teším. Od DJingu som si dal ostatné mesiace pauzu, čo bolo veľmi osviežujúce. Opäť plný hudobných nápadov vyberám tracky so sýtym a bohatým zvukom, šamanským beatom a so subtílnou hravou melódiou, ktorá povznáša z hlbín.

Shame Gejzír bude v areáli toboganu na Zlatých pieskoch. Kapacita je pre pandémiu obmedzená na 250 ľudí, oplatí sa teda kúpiť si lístky v predpredaji cez Tootoot, ak chcete mať istotu, že sa dostanete. V predpredaji je lístok za 7 eur, na mieste bude za 10 eur.

COVID-19 INFO

Počas akcie dodržiavajte aktuálne platné nariadenia na zamedzenie šírenia SARS-CoV-2. Pre vstup na akciu je potrebné mať pri sebe (aspoň jedno z nasledovného):

1. negatívny PCR test (nie starší ako 72h)

2. negatívny AG test (nie starší ako 24 hodín)

3. potvrdenie o očkovaní vakcínou proti COVID-19 (platí pre naslednovné prípady):

– Očkované osoby 14 dní po 2. dávke očkovania mRNA vakcínou

– Osoby 4 týždne po 1. dávke očkovania vektorovou vakcínou

– Osoby 14 dní po 1. dávke očkovania (mRNA alebo vektorovou vakcínou) ak prekonali ochorenie COVID-19 za posledných 180 dní (v tomto prípade potrebné aj potvrdenie o prekonaní COVID-19 nie staršie ako 180 dní)

4. potvrdenie o prekonaní COVID-19 nie staršie ako 180 dní


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Slovensko si užije toto leto 3 PRIDE festivaly, v Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach

Slovensko si užije toto leto 3 PRIDE festivaly, v Banskej Bystrici, Bratislave a Košiciach

Tragédia, ktorá otriasla svetom. Od streľby v gejklube Pulse ubehlo päť rokov

Tragédia, ktorá otriasla svetom. Od streľby v gejklube Pulse ubehlo päť rokov