in

Parket plný emócií vďaka DJ dvojici Norah

Hudba nemá hranice, je to čistá vášeň. Inšpirovať ľudí hudbou je naše poslanie – odkazujú chalani z Norah. Okrem hrania v mnohých domácich kluboch sa môžu popýšiť aj setmi z viedenskej Pratersauny či Volksgarten. V sobotu si s nimi zatancujete na Teplárni v UHU Clube.

Slovenský projekt Norah tvorí Rado Ka a a Ekiron. Rado Ka sa hudbe venuje od roku 1996. Začínal s hip-hopom, neskôr ho to vtiahlo do hlbokých vôd techna. Priestor dostal aj vo vysielaní rádia FM4. Druhý z dvojice Ekiron sa k mixovaniu dostal v roku 2015, jeho obľúbenými žánrami sa stali predovšetkým house, techno a jeho rôzne odrody. Ich cesty sa preťali v Banskej Bystrici. Po odohraní prvého b2b setu zistili, že funguje medzi nimi hudobná mágia a tak vznikol projekt Norah. Posledné roky organizuje táto dvojica pod značkou ikon;ic pravidelný event s názvom Interstellar. Hudobne ich najviac inšpirujú Adriatique, Colyn, Innellea, Tale of Us, Rafael Cerato.

Ochutnávku ich hudby si môžete vypočuť nižšie. Zverejnený set nám opísali takto: “Spontánne sme vytvorili melodický set, bohatý na zvuky, za ktorým si stojíme. Dôležitou bola emocionálna stránka tohto nášho hudobného príbehu, ktorý chceme sprostredkovať poslucháčovi. Prostredníctvom hudby vyjadrujeme nielen naše pocity, ale aj postoje.” A že im to ide skvele ste sa už viacerí z vás presvedčili v marci na Shame, poslednej akcii pred karanténou. Norah na to stále spomínajú. “Na minulej party sme s vami zažili niečo vynimočné a veríme, že spolu opäť vytvoríme atmosféru, kde vám nezištne dáme našu energiu a vy ju opäť magicky znásobíte na tanečnom parkete.”

Vypočuť si set Norah:

Parket plný emócií vďaka DJ dvojici Norah

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Jánom Angušom - Dúhovými ponožkami bojujú za normálnejšie Slovensko

Dúhovými ponožkami bojujú za normálnejšie Slovensko

Spraviť coming out cez Youtube? Dokument o tom uvidíte v stredu

Spraviť coming out cez Youtube? Dokument o tom uvidíte v stredu