in

More novej hudby a pestrý svet prinesie festival Sharpe, ktorý sa začína vo štvrtok

Foto: Sharpe festival

Ak hľadáte hudobnú inšpiráciu, tak festival Sharpe môže byť vašim dobrým sprievodcom. Začína sa vo štvrtok 21. apríla v Novej Cvernovke a potrvá do nedeľného rána. 

Festival je prehliadkou novej zaujímavej hudby zo Slovenska, ale aj z ďalších končín Európy. Navyše má slobodného ducha a priateľskú atmosféru. Súčasťou podujatia je aj konferencia, ktorá rieši aktuálne otázky súvisiace s hudobným biznisom. V programe je vyše 40 interpretov a kapiel. V úvode festivalu pokrstí svoj debutový album ISAMA ZING, jeden z najinovatívnejších slovenských producentov.

Vo štvrtok zaznie tiež hudobné dielo Black Angels Songs a skladba Nénia pre Ukrajinu od slovenského skladateľa Miroslava Tótha v prevedení Dystopic Requiem Quartet. Ako informuje tím festivalu, nénia znamená žiaľ alebo bolesť nad smrťou, pohrebnú pieseň, ale aj starobylý plač. Skladba bola nahratá počas tretieho dňa od vypuknutia vojny na Ukrajine. 

Nasledujúce dni sa budú striedať diskusie a workshopy s vystúpeniami DJ-ov a kapiel. Doobeda a poobedné časy budú patriť konferencii. Večer bude predovšetkým o hudobných vystúpeniach a to až na šiestich stageoch. Určite by sme z programu chceli vypichnúť nášho obľúbenca DJ Píla, ako sa správne uvádza na webe festivalu, jeho sety sú hravé, spoľahlivé, premyslené, nelineárne, úderné, zábavné a prispôsobivé. 

Nižšie nájdete link na Youtube, kde si môžete jednotlivých umelcov a umelkyne vypočuť. Všetko potrebné info aj presný program nájdete na webe festivalu.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?