in

Klasik slovenskej housovej scény bude na Homomate koketovať s technom

ThomasDeXter bude hosťom na piatkovom Homomate v klube Fuge. V Prahe žijúci DJ sa môže pochváliť naozaj výživným djským životopisom. Keď sme ho pozývali na Homomat, vedeli sme, že ideme na istotu a že bude zárukou rovnako výživnej párty. 

Dexterove začiatky siahajú do roku 2006, kedy mu veľmi rezonoval groove a vocal house. Nekompromisný postoj k hudbe mu priniesol uznanie medzi najznámejšími predstaviteľmi house music na Slovensku, veľké množstvo hraní na súkromných a brandových parties. Zaroveň prišli spolupráce s DJ-mi Cafe Del Fun (DJ Carlo, DJ Truhlik) či Braňom DJ-om. Hudobne sa naďalej profiloval a nedal sa ovplyvniť silnou vlnou komercializácie housu.

Po odohraní množstva akcií sa vycibrila jeho orientácia na house music a do DeXterovho portfólia sa dostávali hlavne platne z vydavateľstiev Defected a Purple music. Tieto vydavateľstvá sa stali smerodajnými pre rozvoj jeho djských skúseností. Doteraz sú jeho oporným bodom a miestom, kde čerpá inšpiráciu. Skutočným hnacím motorom v jeho živote bola značka Clubber In The House, ktorej bol jedným z reprezentantov spolu s DJ-om Saiom. Práve po vzájomnom stretnutí začal jeho smer naberať nové obrátky.

S príchodom roku 2012 končí spoluprácu s projektom Clubber In The House. Ďalšie hudobné smerovanie je ovplyvnené najmä produkciou vydavateľstiev Kling Klong Records, Keno Records, Stil vor Talent, Lost Miracle, Drumcode, Terminal M Records, Cocoon Recordings. Keďže rok 2012 je rokom zmien, Thomas si zakladá vlastnú značku IMPORTANT, ktorá reprezentuje súčasný zvuk house music, no nezabúda pritom ani na klasický house.

Rok 2015 je ďalší medzníkom v jeho živote a náhle končí pôsobenie v založenej značke a odovzdáva ju svojmu dobrému priateľovi Molovi. Po 7 mesačnej hudobnej dovolenke sa v ňom zase prebúdza vášeň k hudbe a začína sa objavovať v bratislavskom Nu Spirit bare, kde mal svoju pravidelnú noc Behind the House. 

Aktuálne pôsobí v Prahe a venuje sa svojej novej značke DIVERT RECORDS. Jeho zvuk potemnel, nabral rýchlejší spád, začal viac koketovať s technom, čo naživo predvedie aj na párty Homomat vo Fuge.

Čo si myslíš o článku?