in

Musel čeliť vlastným démonom, Jakub Pružinský sa v novom singli vyrovnáva s minulosťou

Foto: Sandra Struhárová

Nedávno spravil verejný comingout. Na sociálnych sieťach sa dočkal nielen podporných reakcií, ale aj množstva hejtu. Jakub sa však nezľakol a pevne si stojí za tým, kým je. Aj preto vznikol nový single I’m enough. 

Skladba je silne inšpirovaná hudbou 80. rokov, významovo však odkazuje na Jakubov prvý singel Lost. „V skladbe Lost som sa priznával k tomu, aký som stratený. Stratený v sebe, stratený vo svete. Dlho som bojovoval so svojim démonom. Pieseň I’m enough je moja spoveď. Je to „pohreb“ démona, ktorého činy majú za následok moju nedôveru v seba samého. Ten ma udupával, zabíjal môj potenciál a dával mi pocítiť, že nie som dostatočný,“ zdôveril sa Jakub. Pre dlhoročný vnútorný zápas vraj takmer stratil samého seba a nechal sa životom bezcieľne unášať. Tomu je však koniec.

Musel čeliť vlastným démonom, Jakub Pružinský sa v novom singli vyrovnáva s minulosťou
Foto: Sandra Struhárová

„I’m enough však nie je iba „pohreb“. Je to predovšetkým oslava môjho nového ja, ktoré sa rozhodlo ukončiť tento toxický vzťah. Ktoré je pripravené žiť život najlepšie, ako sa dá. Moje nové ja nemá v pláne premárniť čas na tomto svete zbytočnými pochybnosťami a podceňovaním sa. Samozrejme, zdravú sebakritiku si ponechá, aby zostalo vždy pokorné a nohami pevne na zemi,“ hovorí spevák odhodlane. 

Skladba je z veľkej časti jeho autorským počinom, z čoho má veľkú radosť. Pri produkcii piesne mu pomáhal kamarát Marek Bacmaňák (Arcade) a do finálnej podoby ju pretavil VI3E, ktorý sa postaral o mix a master. K singlu vznikol aj videoklip, ktorý bol v réžii chalanov z DAJ’HE production: „Dlho som váhal, či videoklip budem vôbec realizovať. Avšak natrafil som na správnych ľudí a všetko sa zvrtlo tak rýchlo, že som sa ani nenazdal a videoklip je na svete.“

Jakuba už čoskoro môžete zažiť naživo. Vystúpi v sobotu na nakrúcaní streamu Dúhového PRIDE, kam môžete prísť aj osobne. „Po comingoute som bol konfrontovaný s komentármi na sociálnych sieťach, prečo vyťahujem svoju sexuálnu orientáciu a nech som radšej ticho. Je to paradox, pretože celú Superstar sa ozývali hlasy na sociálnych sieťach, aby som otvorene povedal, že som teplý. Naučil som sa žiť s tým, že sa nepotrebujem zavďačiť každému a jednoducho I’m enough. Preto som rád, že ma oslovili z bratislavského Pridu, aby som túto skúsenosť mohol šíriť ďalej,“ dodáva Jakub Pružinský.


Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?

Lesbickú lovestory s Kate Winslet aj prelomový gejský film uvidíte v kine už tieto dni

Lesbickú lovestory s Kate Winslet aj prelomový gejský film uvidíte v kine už tieto dni

Párty-víkend v Bratislave: Žúrovať môžeš na 3 LGBTI akciách od piatku do nedele

Párty-víkend v Bratislave: Žúrovať môžeš na 3 LGBTI akciách od piatku do nedele