in

Cítil sa prehliadaný a neviditeľný, ERØ sa v novom klipe vyrovnáva s bezmocnosťou

Queer hudobník Erik Žigmund alias ERØ prišiel s novým videoklipom k debutovému albumu Utópia. Tento raz zverejnil video k skladbe Walk on by.

Skladba znamená pre Erika návrat do tvorivých začiatkov. Ako prezradil, v tomto období sa hneval na okolitý svet, cítil sa byť nepochopený a neviditeľný. Song mu pripomína pocit bezmocnosti pri jeho prvých koncertoch v rôznych podnikoch, kaviarňach alebo galériách, kde ho ľudia nepočúvali. Podľa jeho slov je podstata tejto skladby v tom, že aj keď sa deje hocičo, musíme ísť stále ďalej a robiť to, čo nás naozaj baví a robí šťastným.

Erik sa našťastie nedal odradiť a odhodlanie ho priviedlo k mnohým úspechom. Podarilo sa mu získať prvé miesto v Demovnici Rádia FM a cenu za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. Môže sa popýšiť viacerými spoluprácami so slovenskými hudobníkmi, napríklad aj s Norou Ibsenovou, speváčkou kapely Fallgrapp. 

Videoklip k skladbe Walk on by spája hudobné, tanečné aj výtvarné umenie. Odohráva sa vo White & Weiss Gallery v Bratislave. Tvorcovia sa snažili zachytiť moment, ako umenie zbližuje viaceré typy ľudí bez ohľadu na konkrétnu formu umenia. Vo videoklipe účinkuje talentovaná tanečníčka a choreografka Silvia Grachová, ktorá momentálne pôsobí v Rakúsku a okrem tanca sa venuje aj natáčaniu a úprave videa. Silvia je taktiež spoluzakladateľkou súboru NØIR Dance Company, ktorý sa objavil aj v Erikovom klipe Silence.

Skladba Walk on by z albumu Utópia je dostupná na všetkých streamovacích službách. Viac Erikovej hudby nájdete na jeho Youtube.

Cítil sa prehliadaný a neviditeľný, ERØ sa v novom klipe vyrovnáva s bezmocnosťou

Vďaka vašej podpore vznikol tento článok.

Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?