in

Pozrite si skvelé videoklipy od spevákov a speváčok, ktorí sa neboja ukázať svoju inakosť

Snímka z videoklipu Angel Baby od Troye Sivan

Hudobné videoklipy sú v súčasnosti samostatným filmovým umením. Mnoho mladých queer spevákov a speváčok v klipoch vyjadruje svoju inakosť nahlas a zreteľne. V tomto článku vám prinášame sedem queer videoklipov vo svojej plnej kráse.

Sam Smith, Demi Lovato – I’m Ready

Nebinárni umelci Sam Smith a Demi Lovato spojili sily a vytvorili spolu pieseň I’m Ready. Koncept videoklipu k piesni je podľa ich slov queer olympiáda. Objavia sa v ňom aj queer umelci a drag queens ako Valentina, Gigi Goode, Dee TrannyBear, Alok Vaid-Menon, Shea Diamond a Jeffrey C. Williams.

Fletcher – girls girls girls

Fletcher je talentovaná americká speváčka, ktorá sa netají tým, že patrí do LGBTI+ komunity. Naplno to dokazuje aj klipom k piesni girls girls girls, ktorá je pravou sapfickou verziou I Kissed a Girl od Katy Perry.

Lil Nas X – THATS WHAT I WANT

Mohol by som vybrať hociktorý videoklip od Lil Nas X, pretože každé jeho video je autentickým zobrazením mnohých queer ľudí. Vybral som ale klip k piesni That’s What I Want, pretože prináša príbeh, s ktorým sa dá ľahko stotožniť. A samozrejme žijem pre referenciu na Skrotenú horu.

Troye Sivan – Angel Baby

Obľúbený twink spevák Troye Sivan má taktiež veľké množstvo videoklipov s queer témami a symbolikou. Mojim obľúbeným je rozhodne Angel Baby, pretože ukazuje mužskú queerness v rôznorodých podobách, ktoré sú často romantické, ale aj veľmi sexy.

Dove Cameron – Boyfriend

Mladá speváčka Dove Cameron spravila pred dvoma rokmi verejný coming-out a pár mesiacov na to potešila fanúšikov s queer hymnou Boyfriend. Videoklip je rovnako temný a atraktívny ako pieseň sama.

Hayley Kiyoko ft. Kehlani – What I Need

Takto krásne to dopadne, keď dve lesbické speváčky urobia spoločne pieseň o priateľstve a lásky medzi dievčatami. Samotný videoklip je oslavou skvelých a dôležitých hodnôt medzi queer dievčatami.

Rina Sawayama – This Hell

Jedna z najversatilnejších speváčok súčasnosti, Rina Sawayama zobrazila vo videoklipe ku queer hymne This Hell svoju pansexuálnu svadbu s mužom aj ženou zároveň. Utopická queer budúcnosť pre každého!


Ak ste našli chybu, napíšte na dex@queerslovakia.sk

Čo si myslíš o článku?